کد خبر: 2445

رئیس فراکسیون یاوران امداد مجلس گفت: فراکسیون امداد مجلس شورای اسلامی بزرگ‌ترین فراکسیون خانه ملت با عضویت ۲۰۰ نماینده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، محمدرضا رضایی‌ سه‌شنبه شب در همایش تعاملی کمیته امداد و خیریه‌های استان فارس، اظهار داشت: دولت برای تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های خود بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و در این شرایط نیازمند همراهی نهادهای مردمی برای رسیدگی به وضعیت افراد نیازمند است.

وی افزود: در موضوع قوانین حمایتی از خیرین و خیریه‌ها خلأ وجود دارد و مجلس به دنبال این است که با این کار مانع دلسردی فعالان این حوزه شود چرا که تاکنون حمایت ویژه‌ای از این سمن‌ها نشده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش زیادی از مردم فارس به کشاورزی اشتغال دارند و از این رو بروز خشکسالی و زیان‌های ناشی از آن و همچنین حمایت نکردن بانک‌ها از کشاورزان و تولیدکنندگان باعث کاهش درآمد و حتی نیازمند شدن برخی خانواده‌های توانمند مالی شده است.

وی تصریح کرد: بسیاری از مردم شهرها و روستاهای استان فارس به‌دلیل خشک شدن چاه‌ها و قنوات، شغل و درآمد خود را از دست ‌داده و از یک خانواده متوسط و حتی توانمند، به خانواده‌ای نیازمند بدل شده‌اند.

رضایی با بیان اینکه گسترش فعالیت موسسه‌های خیریه در این شرایط شایسته حمایت است، اضافه کرد: مردم مسلمان ایران هیچ‌گاه نسبت به هم‌نوع خود بی‌توجه نبوده و نیستند و با وجود تمام کاستی‌ها، شهروندان استان فارس همیشه در امور خیر پیشتاز هستند.

این نماینده مجلس بیان کرد: خیرین به‌ دلیل انعطاف‌پذیری فراوان و مطلوب، فرصت‌هایی را فراهم کرده‌اند تا شاهد مشارکت اقشار مختلف مردم باشیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری