کد خبر: 2434

دبیر علمی کنگره بزرگداشت علامه آصفی:

دبیر علمی کنگره بزرگداشت علامه آصفی گفت: فعالیت‌های علامه آصفی هم در حوزه و هم در دانشگاه بی‌نظیر و بی‌سابقه است.

خبرگزاری فارس: فعالیت‌های علامه آصفی در حوزه و دانشگاه بی‌نظیر و بی‌سابقه است
به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، محمدجواد صاحبی سه‌شنبه شب در جمع اعضای ستاد بزرگداشت کنگره بررسی شخصیت آثار و اندیشه‌های علامه آیت‌الله محمدمهدی آصفی که در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: کنگره‌های احیای شخصیت‌های اسلامی چندی است که در دفتر تبلیغات اسلامی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه تا کنون کنگره‌های بزرگی همچون بزرگداشت شرف‌الدین آملی، شهید اول و ثانی، آخوند خراسانی و... برگزار شده، ابراز کرد: کنگره بررسی شخصیت آثار و اندیشه‌های علامه آیت‌الله محمدمهدی آصفی به عنوان نخستین کنگره‌ای است که در راستای نکوداشت عالم در قید حیات برگزار خواهد شد.

دبیر علمی کنگره بزرگداشت علامه آصفی با اشاره به اینکه نکوداشت شخصیت‌های اسلامی یکی از اقدامات بسیار شایسته در حال پیگیری و اقدام است، ابراز کرد: علم، فکر و فرهنگ در خلآ به وجود نمی‌آید.

وی افزود: اگر می‌خواهید جریان علم و اندیشه با شتاب بیشتری پیش برود باید تجربیات و مطالعات پیشکسوتان را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

صاحبی با اشاره به اینکه علامه آصفی 60 سال از عمرش را برای فعالیت علمی و تاثیرگذار سپری کرد، افزود: فعالیت‌های علامه آصفی هم در حوزه و هم در دانشگاه بی‌نظیر و بی‌سابقه است.

وی با بیان اینکه علامه آصفی با فعالیت خود حوزه علمیه نجف‌اشرف را از رکود بیرون آورد، ابراز کرد: ایشان هم با رژیم بعثی مبارزه داشتند و هم با رژیم طاغوت و در همراهی با امام خمینی (ره) دریغ نمی‌کردند.

دبیر علمی کنگره بزرگداشت علامه آصفی افزود: در همه رخدادهای سیاسی جهان اسلام، علامه آصفی حضوری پررنگ و درخشان داشتند.

وی با اشاره به اینکه علامه آصفی ابواب جدیدی در فقه گشوده‌اند، ابراز کرد: نگاه ایشان به تاریخ اسلام بسیار حائز اهمیت است.

صاحبی برگزاری کنگره اسوه جهاد و اجتهاد را کاری پسندیده دانست و ابراز کرد: اگر این حرکت را انجام نمی دادیم در حق این عارف بزرگوار جفا کرده بودیم.

وی در پایان بیان کرد: کنگره بررسی شخصیت آثار و اندیشه‌های علامه آیت‌الله محمدمهدی آصفی مهر ماه امسال توسط دفتر تبلیغات اسلامی قم با همکاری نهادهای حوزوی، مرکز مدیریت حوزه علمیه، جامعة المصطفی العالمیه و مجمع جهانی اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری