کد خبر: 2432

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به گزارش‌های خبری روزهای اخیر درباره احتمال حضور وزیر خارجه این کشور در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ اعلام کرد که هنوز تصمیمی برای سفر وی به وین اتخاذ نشده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم؛ جین ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به گزارش‌های رسانه‌ای اخیر مبنی بر احتمال حضور جان کری در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در وین گفت: "هم‌اکنون، تصمیمی برای سفر وی به وین اتخاذ نشده است."

ساکی درباره اظهارات روز گذشته لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، درباره اختلاف بین روسیه و کشورهای غربی در قبال فرآیند مذاکرات و برنامه هسته‌ای ایران گفت: "کشورهای ۱+۵ در این فرآیند متحد مانده‌اند.... ما هیچگاه نگفتیم که [مذاکرات] آسان خواهند بود، و یقینا اکنون که اختلافات در مباحث وجود دارد این مسأله صادق است."

خبرگزاری‌های رویترز و شینهوا در روزهای گذشته به نقل از منابع مطلع دیپلماتیک اعلام کرده بودند که احتمالا وزیر خارجه آمریکا و سایر کشورهای عضور گروه ۱+۵ در روزهای آتی به مذاکرات هسته‌ای ایران در وین خواهند پیوست.

مذاکرات هسته‌ای بین ایران و شش قدرت جهانی برای نیل به توافق جامع و نهایی از روز ۲ جولای (۱۱ تیر) در شهر وین آغاز شده و تا ۲۹ تیر (۲۰ جولای) ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری