کد خبر: 2427

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو اجازه نخواهد داد به زور قطعنامه‌ای در مورد وضعیت انسانی در سوریه که راه را برای اعمال فشار بر دمشق و اجرای سناریوی نظامی باز کند، در شورای امنیت به تصویب برسد.

به گزارش قم خبر ؛‌ فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی» خبر داد، «گنادی گاتیلوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو معتقدند که لازم نیست به زور و با عجله قطعنامه‌ای در خصوص وضعیت انسانی در سوریه در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب برسد.

به عقیده این مقام روس، مسئله مهم آن است که این قطعنامه به گونه‌ای باشد که جامعه بین الملل و دولت سوریه بتوانند آن را اجرا کنند، چرا که در غیراین صورت تصویب چنین سندی تاثیری بر وضعیت موجود نخواهد داشت.

گاتیلوف با اشاره به اینکه رایزنی‌ها در این رابطه هر روز ادامه دارد، تاکید کرد: «به عقیده ما در این خصوص نباید عجله کرد و مسئله مهم نتیجه‌ای است که همه طرفین را راضی کند و به همین دلیل تصویب فوری و به زور قطعنامه‌ای در این خصوص بدون در نظر گرفتن همه جوانب آن، کاری اشتباه و غیرسازنده خواهد بود.»

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که اگر تلاش شود تا با تصویب چنین قطعنامه‌ای شرایط برای اعمال فشار بر دولت سوریه و امکان استفاده از سناریوی نظامی فراهم شود، روسیه قطعا با آن مخالفت خواهد کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری