کد خبر: 2410

معاون وزیر نفت گفت: شرکت ملی گاز ایران با دو شرکت روسی در حوزه سرمایه گذاری و اجرای پروژه‌های زیرساختی تفاهمنامه (MOM) امضا کرد و بر این اساس هیاتی از مقامات روسی برای بازدید از پروژه ها به ایران سفر می کند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، حمید رضا عراقی با بیان این‌که اخیرا در حاشیه سفر به مسکو در کنگره جهانی نفت، با دو شرکت بزرگ روسی بصورت مشخص در حوزه سرمایه گذاری و اجرای برخی از پروژه های زیرساختی صنعت گاز مذاکره شد گفت: براین اساس تفاهمنامه ای (MOM) برای اجرای خطوط انتقال گاز با دو شرکت روسی امضا شد که این موضوع، از جمله موارد همکاری با شرکت های روسی است.

وی تاکید کرد: با توجه به امضای این تفاهمنامه، تمایل دو طرف برای مشارکت در اجرای پروژه های کلان در ایران اعلام شد.

عراقی با بیان اینکه شرکت ملی گاز ایران با شناخت دقیقی از نیازها در این جلسات حضور پیدا کرد، افزود: نمایندگان شرکت های یاد شده برای مذاکرات جدی و بازدید از پروژه تعریف شده، به ایران می آیند.

بر این اساس معاون وزیر نفت ایران در سفر به مسکو با تعدادی از نمایندگان شرکت های روسی و بین المللی درخصوص چگونگی توسعه همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با شرکت های بین المللی نفتی بحث و تبادل نظر کرد.

عراقی همچنین گفت: مقامات ایران و روسیه برای توسعه روابط عزمشان جدی است و همتی وجود دارد که دو کشور بعنوان کشورهای بزرگ گازی جهان همکاری‌ها را توسعه بدهند.

بر اساس این گزارش بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران سال گذشته، دستور بازنگری در شرایط قراردادهای نفتی بیع متقابل و جذاب تر کردن شرایط قراردادهای نفتی ایران برای سرمایه گذاران خارجی بالقوه را صادر کرد و هم اکنون کمیته ای در حال بازنگری قراردادهای نفتی و جذاب تر کردن آنها برای حضور سرمایه گذاران خارجی در پروژه های نفتی ایران است.

سفیر روسیه در ایران نیز پیشتر گفته بود که مسکو مخالف تحریم های یکجانبه علیه ایران است، زیرا ما نیز از این تحریم ها ضرر می کنیم؛ روسیه تلاش می کند همکاری دو طرف در ابعاد مختلف به ویژه حوزه های نفت، گاز و انرژی، مفید و ثمر بخش باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری