کد خبر: 2401

دومین دور رایزنی امروز وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که ساعت ۱۴ به وقت وین دوباره از سر گرفته شده بود، لحظاتی پیش پایان یافت.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) به همراه معاونانشان در ششمین روز ششمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ درباره راه‌حل جامع هسته‌ای درباره نگارش متن توافقنامه جامع (برنامه اقدام مشترک جامع) دو دور گفت‌وگو کردند.

این رایزنی‌ها ساعت ۱۱ به وقت محلی آغاز و پس از حدود دو ساعت متوقف شد و مجددا از ساعت ۱۴ به وقت محلی (۱۶:۳۰ به وقت تهران) دوباره از سرگرفته شد که لحظاتی پیش این رایزنی‌ها بعد از حدود یک ساعت و نیم پایان یافت.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان ظریف و هلگا اشمیت معاون کاترین اشتون نیز ساعت ۹:۳۰ صبح امروز به وقت محلی درباره نگارش پیش نویس توافقنامه جامع هسته‌ای به گفت‌وگو پرداختند.

ششمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ از روز پنجشنبه ۱۲ تیر ماه در شهر وین رسما آغاز شد و تیم مذاکره کننده ایرانی روز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه به منظور شرکت در این نشست راهی وین شد و در روز قبل از آغاز نشست رسمی رایزنی‌هایی را با برخی از اعضای ۱+۵ از جمله روسیه، چین و آمریکا صورت داد.

ظریف همچنین بعدازظهر چهارشنبه ۱۱ تیر ماه به مدت یک ساعت با اشتون بر سر یک میز به گفت‌وگو نشست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری