کد خبر: 2383

یکی از حاضران در جلسه وزیر علوم با رئیس مجلس و اعضای کمیسیون آموزش جزئیات جدیدی از این جلسه بیان کرد.

به گزارش قم خبر ، فرهاد بشیری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و از حاضران در جلسه وزیر علوم با رئیس مجلس و همچنین تعدادی از استیضاح‌کنندگان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به این جلسه در روز گذشته گفت: در این جلسه علی لاریجانی، محمدحسن ابوترابی‌فرد، محمدرضا باهنر، غلامعلی حدادعادل، محمدمهدی زاهدی، عباس مقتدایی، قاسم جعفری و بنده و از استیضاح‌کنندگان نیز علیرضا زاکانی و علی‌اصغر زارعی و از طرف دیگر رضا فرجی دانا وزیر علوم و سعدالله نصیری قیداری معاون پارلمانی وزیر علوم به دعوت ریاست مجلس در این جلسه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه این جلسه حدود ۳ ساعت به طول انجامید، گفت: در این جلسه بحث‌هایی که مدنظر نمایندگان بود و نگرانی‌هایی که داشتند، مطرح و تصمیم بر این شد که وزیر علوم این موارد را پیگیری و اقدام کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: آقایان حدادعادل و ابوترابی‌فرد پیشنهاد دادند که به وزیر علوم یک ماه فرصت داده شود تا فرجی دانا این مسائل را پیگیری کند و وقتی نظر مجلس این بود که وقتی وزیر علوم می‌خواهد مشکلات را حل کند، با دادن زمان چنین اتفاقاتی بیفتد. اما آنچه از نظر قانونی مهم است، نظر استیضاح‌کنندگان است و وقتی استیضاح تهیه می‌شود قاعدتا باید طبق نظر آنها اقدام شود.

بشیری خاطرنشان کرد: وزیر علوم تعهد داد که نسبت به انجام مواردی اقدام کند از جمله اینکه نیروهایی به کار گرفته شده‌اند و صلاحیت آنها به تایید دستگاه‌های مسئول نمی‌رسد، آنها را برکنار کند. وزیر علوم گفت، «اگر صلاحیت این افراد تایید نشود، حتما عذر آنها را خواهم خواست» لذا در جلسه من حیث المجموع، جمع به این نتیجه رسید که یک ماه به وزیر علوم فرصت دهد.

وی با بیان اینکه از استیضاح‌کنندگان تنها زاکانی و زارعی در این جلسه حضور داشتند، افزود: آقایان زاکانی و زارعی در جلسه گفتند که ما از طرف خودمان حرف می‌زنیم و نمایندگی از طرف استیضاح‌کنندگان نداریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان اظهار داشت: امیدواریم این جلسه به نتیجه برسد و وزیر علوم به تعهدات خود عمل کند تا فضای دانشگاه‌ها به آرامش برسد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری