کد خبر: 2366

یک روزنامه معتبر آمریکایی طی گزارشی تاکید کرد که برای در منگنه گذاشتن ایران، کنگره آمریکا باید وارد میدان شود.

به‌گزارش قم خبر به نقل از فارس، روزنامه «واشنگتن پست» طی یادداشتی به قلم« جنیف رابین»، با اشاره به پیشرفت‌های ناچیز در طول مذاکرات هسته‌ای و پایبندی ایران به مواضع قبلی از جمله حفظ تعداد شانتریفیوژها می‌نویسد: الان موقع آن است تا کنگره تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کند تا بتوان به توافق نهایی با این کشور دست پیدا کرد.

به نوشته این روزنامه، عاقلانه است که در این برهه زمانی بر حمایت مجدد از اسرائیل تاکید شود، یعنی به این مفهوم که بتوان از گزینه نظامی استفاده کرد.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد: حال که دولت ایران و اسرائیل می‌دانند که اوباما از نیروی نظامی استفاده نمی‌کند این کنگره آمریکا است که باید بر خطوط برجسته جهت حصول توافق قابل قبول تاکید کند.

واشنگتن پست می‌نویسد:یک مورد مهم این است که باید اورانیوم غنی شده ایران به جهت فاصله گرفتن ۱ ساله در ساخت بمب هسته‌ای از این کشور گرفته شود و تاسیسات تولید اورانیوم و پولوتونیوم نیز تخریب شده و این کشور موظف به انجام بازرسی‌های نامحدود شود.

همچنین کنگره آمریکا باید با حربه حقوق بشر به ایران تفهیم کند که بدون اجرای آن تحریم‌ها رفع نمی‌شوند.

در انتهای این یادداشت آمده است: با توجه به این‌که اوباما برنامه دومی برای ایران در دست ندارد، کنگره آمریکا، اسرائیل و کشورهای عربی هستند که باید ایران را از رسیدن به جاه طلبی‌های هسته‌ای باز دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری