کد خبر: 2344

ارتش رژیم صهیونیستی بعد از حملات چندین روزه خود به نوار غزه رسما عملیات نظامی خود را علیه این منطقه تحت محاصره آغاز کرد و در ۶۰ نوبت غزه را از زمین، دریا و هوا آماج حملات خود قرار داد.

به گزارش قم خبر ، تسنیم به نقل از  تلویزیون الجدید لبنان اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از صبح امروز سه شنبه آغاز عملیات نظامی در غزه را اعلام کرد. در این حملات جنگنده‌های اشغالگران تعدادی از مناطق غزه را موشک باران کردند.

ارتش اسرائیل در این راستا مدعی شد که عملیات پیشدستانه را بر ضد حماس در غزه آغاز کرده است تا به زعم خود"اقدامات تروریستی که شهروندان اسرائیلی به صورت روزمره با آن مواجه هستند" را متوقف کند.

پیش از این نیز ارتش اسرائیل نیروهای ذخیره خود را برای مقدمه سازی جهت هرگونه تشدید فعالیت‌های نظامی در مرزها با حماس فرا خوانده بود.

کابینه رژیم صهیونیستی در نشست دیروز خود با تشدید عملیات علیه نوار غزه موافقت کرد. بر اساس این گزارش، اعضای کابینه همچنین با فراخوانی ۱۵۰۰ نظامی ذخیره به منظور تشدید حملات علیه غزه موافقت کرده و در عین حال تاکید کردند که قصد اجرای عملیات گسترده در غزه را ندارند.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی ۶۰ حمله هوایی، زمینی و دریایی به غزه انجام داده است که در این حملات ۱۴ نفر زخمی شده‌اند. برخی منابع آمار زخمی‌ها را تا ۲۰ نفر اعلام کرده‌اند.

گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس نیز در واکنش به حملات نظامی صهیونیست‌ها به نوار غزه شهرک صهیونیست‌نشین "عین شالوش" را با ۴ موشک هدف قرار داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری