کد خبر: 2337

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در بازدیدی که از مراکز هسته‌ای داشتیم دیدیم که میانگین سن این عزیزان ۲۴ تا ۲۵ سال است و این یعنی جوانان و نوجوانان ما به لحاظ فنی و علمی به برکت انقلاب اسلامی رشد خوبی کرده‌اند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در همایش «نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی» که عصر دیروز با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل نمایشگاه قرآن «مردم و رمضان» در فرهنگسرای ملل واقع در پارک قیطریه تهران برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه گاهی فضا و محیط، رنگی را به ما القا می‌کنند که این رنگ در گفتار و رفتار ما نیز منتقل می‌شود، افزود: امروز رسانه‌های بیگانه تلاش دارند رنگ غربی را در سراسر جهان غالب کنند و تلاش آنها این است که بر رفتار، پوشش و حتی کلام و ذهنیت‌ها تأثیر داشته باشند و یک انسان سراپا غربی را شکل دهند.

وی با بیان اینکه آنها می‌خواهند نوع حکومت، شیوه اداره اقتصاد و حتی سلامت را با یک بسته‌بندی مدنظر خودشان ارائه کنند، گفت: در همین راستا آنها در انواع جوامع مانند دانشگاه‌ها تلاش می‌کنند تا افراد با مؤلفه‌های مدنظر خودشان شکل بگیرند.

مقتدایی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این همایش خاطرنشان کرد: پیام این همایش آن است که نوجوان ایرانی که زیر سایه پرچم انقلاب و اسلام زندگی می‌کند باید رنگ و بوی انقلابی و اسلامی داشته باشد. وی افزود: انسانی که در تراز جمهوری اسلامی تربیت می‌شود باید موحد باشد و رنگ و بوی خدایی بگیرد چرا که اگر این رنگ و بو را گرفت به هرچیز، از دایره‌ای نگاه می‌کند که خدا در آن حضور دارد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی عدالت‌خواهی و صلح‌طلبی را از ویژگی‌های جوان مسلمان ایرانی دانست و افزود: این جوان علاوه بر اینها، ظلم‌ستیز نیز هست و اگر در گوشه‌ای از جهان مردمی مورد ظلم قرار بگیرند نوجوان ایرانی در برابر آن احساس مسئولیت می‌کند.

وی به اشاره به نقش نوجوانان در ایام دفاع مقدس گفت: نوجوانان ایرانی در مقاطع مختلف نشان دادند که وطن‌دوست هستند و همواره در این جهت و برای مراقبت از کشورشان تلاش می‌‌کنند.

مقتدایی با بیان اینکه نوجوانان ما امروز جهانی فکر می‌کنند، افزود: کشور ما به عنوان یک الگو مردم‌سالاری دینی را به جهان ارائه کرد که عدم وابستگی به قدرت‌ها در آن متجلی است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: ما در بازدیدی که از مراکز هسته‌ای داشتیم دیدیم که میانگین سن این عزیزان ۲۴ تا ۲۵ سال است و این یعنی جوانان و نوجوانان ما به لحاظ فنی و علمی به برکت انقلاب اسلامی رشد خوبی کرده‌اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری