کد خبر: 2229

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان برخی از جنایات گروهک تکفیری داعش و سنگدلی آنان در کشتار خانواده‌‌ها و کودکان گفت: پشت نقاب داعش، صهیونیسم است.

خبرگزاری فارس: صهیونیسم پشت نقاب داعش است

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌‌الله نجم‌الدین طبسی شنبه شب در گردهمایی ائمه جماعات مساجد استان قم که در جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد، اظهار کرد: مشرکان امروزه در سراسر دنیا از هیچ اقدامی برای مقابله با جوامع اسلامی دریغ نمی‌کنند.

وی با اشاره به لزوم گسترش تبلیغات دینی و اسلامی بیان کرد: در این زمینه شاهد عملکرد ضعیفی بوده‌‌ایم، در صورتی که باید تبلیغات دینی محوریت کار قرار گیرد و مردم به خوبی با مفاهیم و معارف دین مبین اسلام آشنایی پیدا کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر بصیرت‌افزایی و روشنگری مردم تاکید کرد و افزود: مردم باید نسبت به حقایق آگاهی داشته باشند و در صورت نیاز برخی از این حقایق برای آن‌ها تفسیر شود.

طبسی با بیان برخی از آیات قرآن کریم در ارتباط با اعمال جاهلانه مشرکان، ادامه داد: آنها شبهه‌‌هایی را برای ما بیان می‌‌کنند که پاسخشان در کتاب و تاریخ موجود است و این امر نشانه غفلت و گمراهی آنها نسبت به منابع علوم دینی و مآخذ تاریخی است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت علمی وهابیون بسیار اندک است، افزود: هر فرد آگاه وظیفه دارد با توجه به دانسته‌‌های خود در مقابل شبهه‌افکنی آنها ایستادگی کند.

طبسی برخی از شبهه‌‌های وهابیون را بیان کرد و به روشنگری آنها پرداخت و گفت: جنگ میان یمانی و سفیانی از نشانه‌‌های ظهور است که در پایان یمانی شیعه پای حق بر گردن سفیانی خواهد گذاشت.

وی با بیان برخی از جنایات گروهک تکفیری داعش و سنگدلی آنها در کشتار خانواده‌‌ها و کودکان تصریح کرد: پشت نقاب داعش صهیونیسم است.

طبسی عنوان کرد: امروزه شاهد صدور فتوای جهاد نکاح بر اساس منبع و مبنا‌‌های بیهوده هستیم در صورتی که آنها زمانی بر ازدواج موقت ما نیز شبهه وارد می‌‌کردند.

وی با اشاره به اینکه بحران‌‌های کشور‌‌های اسلامی سوریه و عراق ادامه خواهد یافت عنوان کرد: صهیونیسم برای انتقام از امت اسلامی به میدان آمده و هر چقدر زمان را برای مقابله با آنها از دست دهیم، غفلت کرده‌‌ایم.

طبسی از برنامه‌ریزی صهیونیسم در دهه‌‌های گذشته سخن گفت و اظهار کرد: دشمن از طریق اعتقادات دینی به ما ضربه وارد می‌‌کند.

وی ضمن تشکر از حرکت جهادی و بهنگام آیت‌‌الله سیستانی بیان کرد: حوزه‌‌های علمیه نیز اقدامات مناسبی در راستای مقابله با دشمنان داشته‌‌اند که امیدواریم شاهد ادامه این‌گونه اقدامات باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر نزدیکی به عصر ظهور تاکید کرد و گفت: ما در قبال یمانی وظایف بسیاری داریم که باید خود را برای انجام آن آماده کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری