کد خبر: 2191

یک منبع آگاه گفت: هنوز حکم قطعی برای لغو تحریم شرکت ملی نفت‌کش صادر نشده و فرصت ۲ ماهه فرجام‌خواهی به اتحادیه اروپا داده شده است.

به گزارش قم خبر ؛ یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس با اشاره به لغو تحریم شرکت ملی نفت کش ایران از سوی دادگاه عمومی اتحادیه اروپا گفت:هنوز حکم قطعی در این مورد به شرکت ملی نفت کش ارسال نشده است.

وی با تایید این خبر تصریح کرد: اما نکته مهم فرصت ۲ ماهه فرجام خواهی اتحادیه اروپا است که می تواند نسبت به این حکم اعتراض کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: چون این مسئله یک فرایند حقوقی دارد تا زمان لغو تحریم های شرکت ملی نفت کش ایران بیش از ۲ ماه زمان نیاز است.

به گزارش خبرنگار فارس دادگاه عمومی اتحادیه اروپا ۱۲ تیرماه اعلام کرد به دلیل نبود ادله کافی تحریم شرکت ملی نفتکش ایران لغو می‌شود.

علی اکبر صفایی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش شهریورماه سال گذشته خواستار حمایت ویژه دولت یازدهم از شرکت‌های کشتیرانی به منظور کاهش هزینه های عملیاتی این بخش در شرایط تحریم شده و گفته بود: کاهش تعرفه های بندری و قیمت سوخت ار جمله مواردی است که باید به آنها توجه شود.

وی به تحریم های بین المللی به عنوان یکی از چالش های مهم کشتیرانی های کشور اشاره کرد و افزود: اعمال ناجوانمردانه تحریم ها علیه کشورمان باعث بروز مشکلاتی برای ادامه فعالیت های شرکت های کشتیرانی در ایران شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش تشکیل کار گروه های تخصصی در سطح بالای دولت برای تصویب راهکارهای مقابله با تحریمهای حمل و نقل و صنایع دریایی، تغییرات جدی در منابع در آمدی و بازار، تنوع سبد در آمدی شرکتهای کشتیرانی، حضور مؤثر در زنجیره تأمین، حمایت از بخشهای خصوصی و کشتیرانی های کوچک از طریق اعطای وام های کم بهره برای سرمایه گذاری در خدمات جانبی مورد نیاز کشتیهای بزرگ را از دیگر مواردی دانست که می تواند به منظور رفع مشکلات این بخش مورد توجه دولتمردان کشور قرار گیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری