مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه تا تابستان سال آینده این پروژه به اتمام می‌رسد، گفت: با توجه به اقدامات انجام شده و انتقال آب و ظرفیت آبی که در زمستان ذخیره شده مشکلی بابت کمبود آب شرب نداریم.

139301261156536902536783

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، محمد حاج رسولی‌ها با اشاره به روند پروژه سد کوچری اظهار کرد: پروژه انتقال آب از سرشاخه های دز به شهر مقدس قم پروژه بسیار عظیمی است زنجیره های متفاوتی دارد و یکی از شگردهای خوب مهندسی در این طرح با سرمایه گذاری هایی که انجام می شد مرحله به مرحله به بهره برداری رسید و این سومین تابستان است که مردم قم از این آب بهره مند می شوند.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به اینکه یکی از پروژه های باقیمانده از این زنجیره بحث تکمیل سد کوچری و یک سری اصلاحات سامانه انتقال است، افزود: در بازدیدهای اخیر مشاهده شد که حدود ارتفاع ۹ متر از سد و۲۰۰هزار متر مربع از خاکریزی سد باقیمانده است همچنین یک سری مشکلات تملک نیز بر جای خود باقی است که نیازمند همکاری مردم است.

وی با بیان اینکه شرایط پیمانکار شرایط خوبی بود و کمبود اعتبارات که حدود ۱۰۰میلیارد تومان است اگر تزریق شود کل این سامانه برای تابستان آینده تکمیل می شود، تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام شده و انتقال آب و ظرفیت آبی که در زمستان ذخیره شده مشکلی بابت کمبود آب شرب نداریم.

حاج رسولی‌ها با بیان اینکه تا تابستان سال آینده این پروژه به اتمام می رسد، خاطرنشان کرد: حجم بالایی آب در سدکوچری ذخیره نشده و آبگیری اصلی در سد گلپایگان انجام شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری