کد خبر: 2184

در نشست رئیس‌جمهور با تعدادی از اصولگرایان، حاضرین ضمن تمجید از تدبیر روحانی برای برگزاری این جلسه، درباره مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی توصیه‌های را به رئیس‌ قوه مجریه ارائه دادند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، ضیافت افطار حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان با حدود ۵۰ شخیصت اصولگرا ۵ شنبه در محل نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد.

* سخنرانی ۶ اصولگرا به نمایندگی از اصولگرایان در حضور رئیس‌جمهور

این همایش که از ساعت ۱۹ با آغاز و تا هنگام اذان مغرب به افق تهران ادامه داشت، حدادعادل رئیس‌ فراکسیون اصولگرایان مجلس، سبحانی‌نیا عضو هیئت رئیسه مجلس، لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس، حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند و درباره مسائل مختلف مرتبط با قوه مجریه نکاتی را به رئیس‌جمهور گوشزد کردند.

* توصیه حدادعادل به عدم استفاده از حامیان فتنه در دولت تدبیر و امید

غلامعلی‌حداد عادل در سخنان خود ضمن تشکر از رئیس‌جمهور به دلیل از برگزاری این جلسه، نسبت به جضور برای افراد مرتبط با فتنه ۸۸ در دولت تذکر داد و از روحانی خواست برای جلوگیری از تکرار حوادثی چون فتنه ۸۸ مانع حضور افراد حامی فتنه در دولت تدبیر و امید شود.

وی همچنین با حمایت از رویکرد اعتدال، خواستار ثبات مدیریت در کشور شد و از دولت به خاطر استفاده از همه ظرفیت‌ها فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی تشکر کرد.

* روایت نماینده همدان از ضیافت افطاری/وضعیت اقتصادی و اشتغال در جلسه مطرح شد

ابراهیم کارخانه‌ نماینده مردم همدان نیز که در این جلسه حضور داشت با مثبت ارزیابی کردن برگزاری جلسه رئیس‌جمهور با اصولگرایان، درباره محتوای این نشست به تسنیم گفت: موضوعاتی مانند کاهش تورم و رکود،‌ حمایت از تولید‌، بهبود وضعیت اقتصادی، ایجاد اشتغال و اجرای دقیق قانون هدفمندی یارانه‌ها را از دیگر خواسته‌های مدعوین این دیدار برشمرد و خاطرنشان کرد: جلسه‌ای، مفیدی بود.

* افخمی: گلایه حدادعادل از حضور حامیان فتنه در دولت حرف نمایندگان بود

شهروز افخمی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به ضیافت افطاری رئیس‌جمهور با جمعی از فعالان اصولگرا به خبرنگار تسنیم گفت: ابتکار بسیار خوبی بود که این جلسه در حضور رئیس‌جمهور برگزار شد و نمایندگان نیز دیدگاه‌ها و گلایه ‌های خود را مطرح کردند.

وی درباره سخنرانی حدادعادل در حضور رئیس‌جمهور نیز که به حضور حامیان فتنه در دولت هشدار داده بود، تصریح کرد: هشدار آقای حدادعادل برای نمایندگان حاضر در جلسه منطقی و قابل قبول بود؛ امیدواریم دولت محترم توصیه‌ آقای حدادعادل را که حرف اکثر نمایندگان ملت است را جدی بگیرد.

* کریمی: روحانی به مطالبه اصولگرایان برای وحدت «لبیک» گفت

احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار نیز که درباره این ضیافت افطاری با خبرنگار تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: استفاده از نخبگان، تاکید بر وحدت و همدلی و رفع مشکلات اقتصادی و انتقاد از برخی انتصابات در دولت، مهمترین موضوعاتی بود که از سوی فعالان سیاسی اصولگرا مطرح شد و رئیس جمهور هم در پاسخ به این مطالب گفت که ما در وضعیتی قرار داریم که احتیاج به وحدت و همدلی داریم.

دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه دولت باید به برخی از عزل و نصب‌ها توجه داشته باشد، گفت: در دولت‌های گذشته ما دیدیم که از راس تا ذیل افراد را تغییر می‌دادند و این تغییر و تحولات برای دولت آفت است. از این‌رو دولت روحانی که با شعار اعتدال بر روی کار آمده باید به این موضوع توجه داشته باشد.

کریمی اصفهانی با بیان اینکه فعالان سیاسی اصولگرا در این نشست بر وحدت قوا نیز تاکید کردند، ادامه داد: روحانی به این مطالب که از سوی اصولگرایان مطرح شد، لبیک گفت و همچنین تصریح کرد که دشمنان ما فقط از خارج نیستند بلکه دشمنان داخلی هم داریم؛ دشمنان داخلی ما مفاسد اقتصادی و رکود در جامعه است که باید آنها را برطرف کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که رئیس جمهور پیرامون انتقاد اصولگرایان از برخی انتصابات در دولت یازدهم چه پاسخی داد، افزود: روحانی درباره این انتقادات گفت که ما در تلاشیم تا از همه گروه‌ها استفاده کنیم و منافع ملی را هم در نظر می‌گیریم و معتقدیم که باید شکاف‌ها را از بین ببریم و به حوزه، قومیت‌ها و مذاهب نیز توجه داشته باشیم، این پاسخ رئیس جمهور نسبت به انتصابات اخیر در دولت بود.

* انتقاد دبیرکل جامعه نمایندگان ادوار از عدم دعوت نمایندگان سابق و اسبق به ضیافت افطاری

در عین حال، محسن کوهکن دبیرکل جامعه نمایندگان ادوار از آنچه انتخاب گزینشی میهمانان برای ضیافت افطاری رئیس‌جمهور خواند، انتقاد کرد و به تسنیم گفت: دفعه قبل نیز از ما دعوت نکرده بودند و این دفعه نیز دعوت نشدیم.

دبیرکل جامعه نمایندگان ادوار مجلس درباره اینکه "به‌عنوان فعال سیاسی اصولگرا نشست‌های رئیس‌جمهور با فعالان سیاسی اصولگرا را چگونه ارزیابی می‌کنید"؟ پاسخ داد: وقتی در جلسات دعوت نمی‌شویم نمی‌توانم درباره محتوای آن قضاوت کنم.

* اقامه نماز به امامت حجت‌الاسلام روحانی

در پایان این جلسه اصولگرایان حاضر در این نشست نماز مغرب و عشا را به امامت حجت‌الاسلام حسن روحانی اقامه کرده و در ضیافت افطاری رئیس‌جمهور شرکت کردند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری