کد خبر: 2175

سازمان بین‌المللی انرژی اعلام کرد که آمریکا با پیشی گرفتن از عربستان به بزرگترین تولیدکننده نفت تبدیل شده و تا سال ۲۰۳۰ این رتبه را دراختیار خواهد داشت.

به گزارش قم خبر؛ تسنیم به نقل از بلومبرگ خبر داد؛ بانک آمریکا اعلام کرد آمریکا پس از سبقت از عربستان و روسیه بزرگترین تولیدکننده نفت در دنیا باقی خواهد ماند. به اعتقاد این موسسه علت این مساله نیز استخراج بیشتر نفت از سنگ‌های رسی و تحریک اقتصاد داخلی آمریکا خواهد بود.

تولید نفت خام آمریکا به همراه مشتقات نفتی حاصل از آن به جز گاز طبیعی با رسیدن به رقم بالای ۱۱ میلیون بشکه در روز طی سه ماهه اول سال جاری میلادی این کشور را به بزرگترین تولید کننده نفت خام در دنیا تبدیل کرد. این کشور در سال ۲۰۱۰ نیز به بزرگترین تولیدکننده گاز طبیعی دنیا تبدیل شد.

سازمان بین‌المللی انرژی در ماه ژوئن اعلام کرد که آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز طبیعی در جهان به شمار می‌رود. طبق گزارشات این سازمان تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۹ از مرز ۱۳.۱ میلیون بشکه خواهد گذشت. این کشور رتبه نخست خود را در سال ۲۰۳۰ از دست خواهد داد.

به اعتقاد کارشناسان با توجه به ظهور دوره جدیدی از استخراج نفت از سنگ‌های رسی انتظار می‌رود که قیمت نفت به میزان قابل توجهی کاهش یابد اما با توجه به وضعیت بی‌ثبات در برخی از کشورهای تولید کننده نفت مانند عراق شاهد حفظ قیمتها در وضعیت قبل هستیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری