کد خبر: 2138

یک مستندساز که ‌از حامیان خانه ‌سینما بود، با حمله ‌به ‌این تشکیلات، آن را متهم به ‌تلاش برای سانسور و تقسیم هنرمندان به ‌خودی و غیرخودی کرد.

به گزارش قم خبر، بکتاش آبتین که ‌به‌ گفته ‌خودش از طرفداران بازگشایی خانه ‌سینما بوده ‌و همواره ‌از مدیران آن پشتیبانی می‌کرده، مزد حمایتش را با عدم پذیرش فیلمش در شانزدهمین دوره ‌جشن خانه ‌سینما به ‌جرم عدم عضویت در این تشکیلات گرفت! وی در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: فیلمم را به‌ خانه ‌سینما بردم اما دوستان گفتند چون عضو خانه ‌سینما نیستی نمی‌توانیم فیلمت را بپذیریم! ظاهرا بخشنامه‌ای تصویب شده ‌که ‌تنها اعضای خانه‌ سینما می‌توانند فیلمشان را برای این جشن ارائه ‌دهند.

این مستندساز تصریح کرد: این ناقض دموکراسی است که ‌بگوییم هر کس جزء ما هست می‌تواند در جشن خانه ‌سینما شرکت کند.

وی با بیان اینکه ‌«این حرکت اخیر خانه ‌سینما گام بلندی است برای همکاری با سانسور و حذف سینمای مستقل» افزود: حتی جشنواره‌های تمام دولتی هم که ‌خط‌کشی‌های متفاوتی دارند هیچ‌گاه ‌خودی یا ناخودی نداشته‌اند. من مشکلات خانه ‌سینما را درک می‌کنم اما این بدترین تصمیم ممکن است و به ‌عقیده‌ من باید به ‌دنبال تصمیم بهتری باشند.

او اذعان کرد: حتی اگر عضو خانه‌ سینما بودم هم به ‌این تصمیم اعتراض می‌کردم چون این تصمیم با دموکراسی فاصله ‌دارد و جالب نیست که ‌ما آدم‌ها با عضویت در جایی دور هم جمع شویم، برای هم دست بزنیم و به‌ هم جایزه ‌بدهیم. اتفاقا اگر فضایی را باز کنیم که ‌مانند گذشته ‌همه ‌بتوانند در آن قرار بگیرند، بهتر است.

پیش از این برخی از حامیان سابق خانه ‌سینما نظیر مهدی فخیم‌زاده ‌نیز نسبت به ‌غلبه ‌انحصارطلبی در خانه ‌سینما اعتراض کرده ‌بودند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری