کد خبر: 2129

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ضمن انتقاد از توافق آتش بس میان این رژیم با جنبش حماس، مخالفت خود را با میانجیگری قطر برای آتش بس اعلام کرد.

به گزارش قم خبر؛ ایسنا به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم خبر داد، آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی مطبوعاتی ضمن اعلام مخالفت خود با میانجیگری قطر برای توافق آتش بس با جنش حماس گفت: این اقدام تنها به معنای تقویت توانایی های نظامی حماس و انبارهای سلاح آن است چرا که قطر منبع مالی جنبش حماس است.

وزیر خارجه رژیم صهیوننیستی خاطرنشان کرد: توانایی جنبش حماس افزایش یافته و موشک‌هایی را در قطر ساخته است و می‌تواند به شهر تل آویو و دیگر مناطق ما برسد.

وی گفت: دولت اسرائیل و دستگاه‌های امنیتی باید از بین بردن زیرساخت‌ حماس را در راس اولویت‌های خود قرار بدهند و باید برای از بین بردن کارخانه‌های موشک سازی به ویژه در شهر نتانیا در مرکز اسرائیل تلاش کنند.

وی خواهان تشدید عملیات نظامی و حملات هوایی و زمینی به نوار غزه شد و گفت: انبارهای حماس و پایگاه‌های موشکی آن در زیر مدارس، کلینیک‌ها و مساجد مستقر شده است.

لیبرمن گفت: باید پیام روشنی را به قطر بدهیم و آن اینکه از نظر ما قطر اجازه ندارد برای آتش بس میانجیگری کند چرا که از حماس حمایت مالی به عمل می‌آورد و میزبان خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بوده است.

لیبرمن از واشنگتن خواست تا این پیام را به قطر منتقل کرده و کنگره آمریکا اقداماتی علیه قطر اتخاذ کند چرا که یکی از سه جوان ربوده شده اسرائیلی تابعیت آمریکایی داشته است.

وی گفت: ما با قبول آتش بس مرتکب اشتباه بزرگی شده‌ایم. خالد مشعل و اسماعیل هنیه باید بدانند که هدف قانونی ما هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری