کد خبر: 2107

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران در خصوص دیدار احمد جربا با مسعود بارزانی گفت:‌ رفتار سیاسی آقای مسعود بارزانی که شخصیتی برجسته در عراق به شمار می‌رود، سوال برانگیز و به دور از شناخت مثبتی است که در ایشان سراغ داریم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران در خصوص دیدار احمد جربا با مسعود بارزانی گفت:‌ رفتار سیاسی آقای مسعود بارزانی که شخصیتی برجسته در عراق به شمار می‌رود، سوال برانگیز و به دور از شناخت مثبتی است که در ایشان سراغ داریم.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی درباره دیدار احمد جربا معارض سوری با مسعود بارزانی گفت:‌ رفتار سیاسی آقای مسعود بارزانی که شخصیتی برجسته در عراق به شمار می‌رود، سوال برانگیز و به دور از شناخت مثبتی است که در ایشان سراغ داریم.

وی اضافه کرد: احمد جربا در شرایطی که با مریم رجوی سرکرده گروهک فروپاشیده منافقین دیدار می‌کند اکنون با آقای بارزانی دیدار کرده است و ما این رفتار سیاسی را زیبنده نمی‌دانیم. جربا شخصیتی ضعیف بوده و دیدارش با گروهک منافقین ماهیت وی را نشان داد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه مواضع جربا در سوریه نه تنها هیچ کمکی به مردم سوریه نکرد، بلکه زمینه را برای مداخله بیشتر گروه‌های تروریستی هموار کرد، خاطرنشان کرد: روابط ما با اکراد عراق تاریخی و برادرانه است.

وی ادامه داد:‌ برادرمان آقای بارزانی را به خویشتنداری، اجتناب از اقدامات شتاب زده در قبال سوریه و تمرکز بر مبارزه با تروریسم و وحدت ملی عراق در چارچوب قانون اساسی این کشور دعوت می‌کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری