منابع امنیتی فلسطینی درباره اهداف و انگیزه های پنهان رژیم صهیونیستی در زمینه تشدید حملات علیه فلسطینی ها هشدار دادند.

وحشی‌گری مجدد صهیونیست‌ها و پاسخ سریع حماس/ اقدام خطرناک نتانیاهو علیه حماس چیست؟

 

 

به گزارش قم خبر،‌ منابع رژیم صهیونیستی از اصابت چندین موشک مقاومت به شهرک‌های صهیونیستی در «النقب غربی»، «نییفوت» و «سدوت هنیغف» در امروز صبح پنجشنبه خبر دادند.

 
علاوه بر این چندین موشک نیز دیشب به منطقه «سدیروت» اصابت کرده بود. در این راستا ۱۳ فلسطینی در بخش‌های مختلف قدس بازداشت شدند و انجمن خیریه وابسته به حماس نیز تعطیل شد.

 
حملات موشکی فلسطین در پاسخ به حملات مکرر رژیم صهیونیستی به کرانه باختری و نوار غزه صورت گرفت که در پی موضوع ناپدید شدن سه نظامی اسرائیلی در کرانه باختری تشدید شد.


اقدام خطرناک نتانیاهو علیه حماس چیست؟

به گزارش خبرگزاری فلسطینی "سما"، منابع فلسطینی چهارشنبه شب اعلام کردند که سرپوش گذاشتن رسانه های صهیونیستی طی بیست و چهار ساعت گذشته بر تصمیمات کابینه امنیتی این رژیم، از تصمیمات پنهانی آنان برای تشدید حملات به باریکه غزه حکایت دارد.

این منابع افزودند که رسانه های صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته، رویکردی را برای گمراه کردن افکار عمومی درخصوص تصمیم این رژیم مبنی بر حمله نکردن به غزه درپیش گرفته اند تا گروه های فلسطینی از حالت آماده باش خارج و در دام این رژیم گرفتار شوند.

منابع یاد شده همچنین اعلام کردند که رژیم اشغالگر هیچ فرصتی را برای جلب رضایت صهیونیست ها از دست نمی دهد و با اجرای عملیات در هر منطقه ای علیه فلسطینیان درصدد جلب رضایت اسراییلی ها است اما کسی نمی داند که اوضاع چگونه پیش می رود.

بنا به اعلام منابع امنیتی فلسطینی، ساعات و روزهای آینده برای پی بردن به رفتارهای نظامی جنون آمیز رژیم صهیونیستی ، ساعاتی تعیین کننده است.

این منابع به هشدارهای یووال دیسکین، رییس سابق سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) اشاره کردند که درآن بر خطرناک بودن اقدام بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، درخصوص ساقط کردن جنبش حماس تاکید شده است.

تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی " يديعوت احرونوت" در مقاله ای نوشت یکی از راه کارهای اسراییل برای واکنش به عملیات ربوده شدن سه شهرک نشین اسراییلی، ترور رهبران مقاومت فلسطینی خواهد بود.

خسارات گسترده حملات موشکی به صهیونیست ها

در همین حال گزارش ها حاکیست که در حملات موشکی مقاومت غزه به شهر سدیروت و دیگر شهرکهای صهیونیستی مجاور نوار غزه، کارخانه دنور سدیروت و مناطق اطراف آن به خاکستر تبدیل شد. گزارشگر کانال ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گفت: پنج فروند موشک سدیروت و شهرکهای مجاور غزه را هدف قرار داد و اصابت دو فروند موشک به کارخانه رنگ سازی دنور این کارخانه را به خاکستر تبدیل کرد.

در پی اصابت موشک به این کارخانه انفجار مهیبی روی داد و زبانه های آتش حاصل از انفجار سیصد متر به اطراف پرتاب شد که در اثر آن یک کامیون حامل سوخت و باغهای اطراف منطقه در آتش سوختند.این حادثه زخمیهای بسیاری برجای گذاشت.

وی گفت: خسارتهای وارده شده در اثر حملات موشکی دهها ملیون شیکل برآورد شده است.

گزارشگر اسرائیلی افزود: دوازده ساعت پس از اصابت موشک به کارخانه دنور گروههای آتشنشان مواد قابل اشتعال را برای پیشگیری از اشتعال مجدد، از محل خارج کردند. در لحظه اصابت موشک به کارخانه چهار کارگر در آن حضور داشتند.

گزارشگر اسرائیلی گفت: حمله موشکی به سدیروت پس از اقدام جنگنده های اسرائیل در حمله به غزه و هدف قرار دادن دو فعال فلسطینی صورت گرفت که در پاسخ به این اقدام ده فروند موشک از سمت غزه شهرکهای جنوبی را هدف قرار داد و گنبد آهنین در عسقلان دو موشک را ردیابی و ناکار کرد.

وی افزود: در پی این حملات جنگنده های اسرائیلی مجددا حملات خود را علیه غزه آغاز کرده و ۱۲ موضع مقاومت را هدف قرار داد.

در زمان حاضر آرامش نسبی در مناطق جنوبی حاکم است سؤالی که مطرح می شود این است که دور جدید تنش چه پیامدهایی در پی خواهد داشت.

شهردار صهیونیست در حمله موشکی جان به در برد

همچنین رسانه های خبری اعلام کردند که شهردار شهرک صهیونیست نشین سدیروت در تازه ترین حمله موشکی فلسطینیان جان سالم به در برد.

حماس : «اسرائیل» باید بهای سنگین شهادت نوجوان فلسطینی را بپردازد

جنبش حماس عصر روز چهارشنبه تظاهرات گسترده‌ای در خیابانهای غزه در اعتراض به ربوده شدن «محمدحسین ابوخضیر» ۱۷ ساله و شهادت وی به دست شهرک‌نشینان صهیونیست برپا کرد، «طلال نصار» از رهبران این جنبش پس از این تظاهرات در یک گفتگوی مطبوعاتی گفت: در برابر شهرک‌نشینان در کرانه باختری و قدس فقط دو راه وجود دارد یا اینکه به دست مقاومت بمیرند یا اینکه به جائی که آمده بودند بازگردند و خود و خانواده‌های خود را نجات دهند.

وی افزود که حماس از این قضیه نمی‌گذرد و رژیم صهیونیستی باید بهای سنگین این جنایت را بپردازد.

صبح دیروز چهارشنبه گروهی از شهرک‌نشینان صهیونیست، پس از ربودن یک نوجوان ۱۷ ساله فلسطینی که در راه رفتن به مسجد بود، وی را کشته و جسد سوخته وی را در یک ناحیه جنگلی در قدس اشغالی رها کردند.

۱۱ زخمی درادامه حملات صهیونیستها به غزه

از سوی دیگر، حملات هوایی جنگنده های ارتش رژیم اسرائیل به مناطق مختلف باریکه غزه دربامداد روز پنجشنبه، یازده فلسطینی زخمی برجای گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، " اشرف القدره" سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین درغزه گفت حال یکی از مجروحان حملات هوایی اسرائیل به باریکه غزه ، وخیم است ولی جراحت بقیه مجروحان، شدید نیست.

القدره افزود که هفت نفر از مجروحان از جمله یک زن مُسن و یک دختر از منطقه بیت لاهیا و چهار مجروح فلسطینی از شهر غزه به بیمارستان کمال عدوان در شمال باریکه غزه منتقل شدند.

یک منبع امنیتی اعلام کرد جنگنده های اف ۱۶ ارتش رژیم اسرائیل، دست کم ۱۲ حمله به مناطق مختلف بیت لاهیا و بیت حانون در شمال باریکه غزه و شهر غزه و رفح در جنوب باریکه غزه انجام دادند و دراین حملات، برخی از مواضع وابسته به گروه های مقاومت فلسطین را هدف قرار دادند.
تقاضا برای ترور رهبران حماس!

در همین حال، پایگاه خبری عبری زبان "روتر نت"، به نقل از بنیامین بن الیعازر خاطرنشان کرد: اسراییل باید هرچه زودتر سیاست ترور رهبران حماس را ازسرگیرد و رهبران این جنبش باید بدانند که شب و روز در هیچ کجایی امنیت نخواهند داشت و در این زمینه نباید بین رهبران سیاسی و نظامی حماس تفاوتی قائل بود.
شهردار دو شهرک صهیونیستی خواستار آغاز عملیات نظامی علیه مقاومت شدند

همچنین «الون دویدی» شهردار شهرک سدیروت و «ایتامار شمعونی» شهردار شهرک «اشکیلون» پس از اصابت تعدادی موشک به سرزمین اشغالی از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستند هر چه زودتر عملیات نظامی علیه حماس و مقاومت فلسطین را آغاز کند.

پیش از این روزنامه یدیعوت آحارونوت اعلام کرد که تحلیلگران نظامی اسرائیل عملیات گسترده ارتش علیه غزه را بعید می‌دانند.

منبع: العالم و فارس

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری