کد خبر: 1997

امام جمعه قم:

امام جمعه قم با اشاره به کینه توزی‌های دشمنان اهل بیت (ع) گفت: در این دوران با وجودی که ائمه (ع) در دنیا نیستند مزار و حرم اهل بیت (ع) مورد اهانت دشمنان دین واقع می‌شود و زائران و و متدینان و شیعیان به شهادت می رسند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، آیت‌الله سید محمد سعیدی در سومین روز از ماه مبارک رمضان درشبستان حرم حضرت معصومه(س) در جمع زائران و نمازگزاران با توجه به بحث آرزو تمنای مرگ که برخی می کنند اظهار کرد: در تعدادی از روایات طلب و آرزوی مرگ نکوهش و مذمت شده است.

تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه با قرائت حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) افزود: پیامبر خطاب به مردم می گویند که هیچ کسی از شما طلب و آرزوی مرگ خود را از خداوند نکند.

آیت الله سعیدی تصریح کرد:  در قرآن تمنای مرگ از طرف اولیای الهی نه تنها نکوهش نشده بلکه امر و دستور آمده است ودر قرآن  خطاب به کسانی که ادعای پیامبری و اولیای خدا را داشتند آمده است گر ولی خدا هستید پس آرزوی مرگ کنید.

آیت الله سعیدی گفت: یکی از دلایلی که ولی خدا آرزوی مرگ می کرد این بود که چون انسان تا در دنیاست یک سری وظایفی نظیرنماز،روزه،خمس و زکات و غیره است که این تکالیف در ذات خود سختی دارد و هنگامی که انسان می میرد این تکالیف از دوشش برداشته می شود.

امام جمعه قم عنوان کرد: دلیل دومی که اولیای خدا طلب مرگ می کردند این است که انسان های مومن در دنیا به خاطر دین داری شان از طرف افراد ظالم وستمگر تحت فشار قرار می گیرد و جان و آبروی شان در خطر است که در زمان حاضر هم که اولیای خدا و امامان معصوم (ع) در دنیا نیستند حرم ها و مزارشان مورد هجوم دشمنان اهل بیت (ع) قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در این دوران مزار و حرم اهل بیت (ع) مورد اهانت دشمنان دین واقع می شود و زائران و و متدینان و شیعیان به شهادت می رسند.

تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه (ع) بیان کرد: دلیل سوم استقبال اولیای خدا مرگ این است که دنیای پس از مرگ برایشان بسیار خوب و بدون هیچ گونه سختی است و آرامش دارد بنابراین ولی خدا آرزوی مرگ دارد تا با مرگ به آسایش و آرامش برسد.

 آیت الله سعیدی با بیان داستان حضرت مریم و مورد هجمه و تهمت قرار گرفتنش در مقابل افراد نادان بیان کرد که ای مردم خیلی مواظب باشید تا پشت بقیه حرف نزنید و زبان خود را  نگه دارید چون زبان انسان جرم و حجمش سبک ولی جرم و گناه سنگینی را مرتکب می شودامروزه سایت ها، رسانه ها،بولتن ها عکس خصوصی مردم را می گذارندو که گناه بسیاری دارد .

امام جمعه قم گفت: بنابراین بحث آبرو بسیار مهم است که برخی برای حفظ آبرو و تهمت های دیگران خودکشی می کنند که پیامبر در حدیثی دارد که اگر مورد آسیب و مشکل قرار گرفتی آرزوی مرگ نکن که هیچ کس از ما به خاطر آسیبی که به او رسیده نباید آرزوی مرگ کندو با عمل صالح و دوری از گناه از جهنم فاصله بگیرد و برای خود بهشت را بسازد.

تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) تصریح کرد: امام حسین (ع)در روز عاشورا هنگامی که متوجه شد که اصحاب با وفایش او را ترک نکرده اند و از او و حریم ولایت دفاع می کنند فرمودند ای فرزندان و اصحاب با وفایم صبر کنید تا این چنذد ساعت هم بگذرد  شما به آرزوی خود می رسید ،مرگ یک پل است و من شما را از دنیا و بدبختی هایش به سوی بهشت جاودان می برم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری