کد خبر: 1947

کمیساریالی عالی حقوق بشر عراق از دولت عراق خواست کمک‌های ارسالی پادشاه عربستان سعودی به عراق را قبول نکند چرا که این کمک‌ها به خون ملت عراق و سوریه آغشته است.

به گزارش قم خبر، تسنیم به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز؛ عضو کمیساریای عالی حقوق بشر عراق امروز سه شنبه از دولت عراق خواست از پذیرش کمک های ارسالی ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه عربستان سعودی برای عراق خودداری کند چرا که این کمک ها به خون ملت عراق و سوریه آغشته شده است.

در این باره سلامه الخفاجی عضو مجلس نمایندگان عراق و عضو کمیته کمیساریای عالی حقوق بشر عراق به السومریه نیوز گفت: مطلع شدیم کشور عربستان سعودی برای آوارگان عراقی کمک هایی را به دفاتر سازمان ملل در عراق ارائه کرده است ما از دولت عراق می خواهیم فورا ً این کمک ها را رد کند و از قبول این کمک ها صرفنظر کند.

الخفاجی در این باره افزود: عراق به اندازه ای دارایی دارد که به کمک هیچ کشوری برای خدمت رسانی به آوارگانش نیازی ندارد.

وی در این باره گفت: ما امیدواریم این اموال و به اصطلاح کمک های سعودی به ملت افغانستان برسد چرا که عربستان سعودی با تاسیس سازمان تروریبستی القاعده این ملت را آواره کرده است.

الخفاجی در این باره افزود: اموال و کمک های ارسالی عربستان سعودی به خون ملت عراق و سوریه آغشته است و هزاران بیگناه را عربستان و مزدورانش با همین اموال به خاک و خون کشیدند.

گفتنی است خبرگزاری سعودی واس امروز سه شنبه اعلام کرد: ملک عبدالله بن عبد العزیز آل سعود پادشاه عربستان سعودی مبلغی به ارزش نیم میلیارد دلار برای آوارگان عراقی در این کشور اختصاص داده و این کمک ها قرار است به سازمان ملل برای همین منظور تحویل داده شود.

گفتنی است عراق با اوضاع امنیتی نابسامانی روبه رو است همین مساله دولت نوری مالکی نخست وزیر عراق را بر آن داشت تا با اعلام حالت فوق العده امنیتی در سراسر کشور برای مقابله با گروه های مسلح داعش وارد عمل شود، داعش سه هفته قبل در یک اقدام سوال برانگیز و با خیانت گروهی از مقامات محلی شهر موصل را به سرعت به تصرف کامل خود در آورد و پیش روی خود را به سمت مناطقی از استان صلاح الدین و دیالی ادامه داد اما نیروهای دولتی عراق به موقع وارد عمل شدند و اجازه ندادند گروه های مسلح تروریست به یشروی خود به دیگر مناطق عراق ادامه دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری