کد خبر: 15874

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: درایت و هدایت مقام معظم رهبری ابرقدرتها را به تعظیم در برابر تیم مذاکره کننده ایرانی واداشت.

به گزارش قم خبر ، آیت الله سیدعلی اکبر قرشی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تیم مذاکره کننده ایرانی با هوشیاری و درایت، شش قدرت جهانی را در جای خود نشاند و خواسته های مشروع ملت ایران را به گوش جهانیان رساند.

وی با قابل تقدیر خواندن تلاش تیم مذاکره کننده ایرانی ادامه داد: این تیم در حالی به دفاع از حق ایران در برابر قدرتهای جهانی پرداخت که امروزه بسیاری از کشورها از تهدیدات و هجمه های آنها نگران هستند و در بسیاری از اوقات مجبور به عقب نشینی از مواضع خود در برابر آنها می شوند.

عضو خبرگان رهبری اظهار کرد: نه تنها تیم مذاکره کننده از موضع خود عقب نشینی نکرد بلکه توانست قدرتهای جهانی را به پای میز مذاکره و صدور بیانیه بکشاند.

آیت الله قرشی افزود: چنین حرکتی نشانه قدرت نظام جمهوری اسلامی است.

وی از تیم مذاکره کننده ایرانی خواست در ادامه نیز با هوشیاری عمل کنند و اجازه ندهند بیانیه سوییس از مسیر اصلی خود خارج شود.

وی گفت: این حقیقت همواره باید مورد توجه تیم مذاکره کننده باشد که غرب هیچگاه مورد اعتماد نبوده و همواره با نیرنگ دست به توطئه های مختلفی زده بنابراین برای در امان ماندن از این توطئه ها فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی باید فصل الخطاب قرار گیرد.

آیت الله قرشی اضافه کرد: بیانیه سوییس باید در مسیر دستورات رهبر معظم انقلاب حرکت کند و تلاش شود این بیانیه مقدمه ای برای رسیدن ملت ایران به حقوق واقعی خویش باشد.

وی افزود: امید می رود در سایه عنایت الهی این بیانیه به موفقیت رسیده و مهمتر از همه فرمایشات مقام معظم رهبری همواره مدنظر تیم مذاکره کننده در تمام مراحل باشد.

بیانیه مشترک پایانی مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ توسط محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دانشگاه پلی تکنیک لوزان سوییس با حضور جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان و فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس، ریاپکف معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده چین قرائت شد و در آن حق هسته ای ایران و رفع تحریم های ظالمانه علیه کشورمان مورد تاکید قرار گرفت.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری