احمد الاطیب رئیس دانشگاه الازهر مصر طی نامه‌ای به آیت‌الله مکارم‌شیرازی خواستار همکاری هر چه بیشتر در مقابله با افراطی‌ها شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: بعد از برگزاری کنگره جریان‌های تکفیری در قم، دانشگاه الازهر مصر نیز کنگره‌ای برگزار کرد که در آن احمدالاطیب رئیس دانشگاه الازهر نیز سخنرانی کرد.


وی بیان کرد: بنده سخنرانی ایشان را گوش کردم و بسیار خوب و علیه تکفیری سخنرانی کرده بود که پس از آن نامه‌ای به ایشان نوشته و بیان کردم که باید با هم همکاری کرده تا تکفیری‌گری را از بین ببریم.

این مرجع تقلید اظهار کرد: بعد از مدتی وی جواب نامه را داد و در آن نامه ابتدا بابت تاخیر در پاسخ عذرخواهی کرد و گفته بود که ما درگیری‌هایی در کشور داریم و به همین دلیل تاخیر افتاد و از سوی دیگر نیز تاکید کرده بود که ما آمادگی داریم در این عرصه با شما نهایت همکاری را داشته باشیم و باید دست به دست هم دهیم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: این رابطه و نوشتن نامه می‌تواند نقش موثری داشته باشد و باید ارتباط خود را با الازهر ادامه دهیم.

وی بیان کرد: این کنگره برای ما نیرو و فرصتی بود که توانستیم ارتباط خود را با مفتیان دیگر کشورها گسترش دهیم و همین که از ۸۰ کشور دنیا در این کنگره شرکت کردند یعنی ما را قبول داشته و شیعه ستیزی آنها از بین رفت.

این مرجع تقلید ادامه داد: تصمیم گرفتیم تا دبیرخانه دائمی کنگره نیز تشکیل شود و به همین منظور تیمی را تشکیل داده و اقداماتی را مد نظر خواهیم داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری