کد خبر: 15854

یک روزنامه آلمانی گزارش داد، گروه داعش با از دست دادن سه منطقه نفتی وسیع منبع بزرگی از درآمدهای خود را از دست داد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی حملات ضد تروریستی گسترده عراق، گروه تروریستی داعش در حال حاضر تنها کنترل یک منطقه نفتی را در عراق در دست دارد.


تروریست‌های داعش با رانده شدن از شهر استراتژیک تکریت در شمال عراق اکنون تنها پنج درصد از توانایی استخراج پیشین خود را دارند.

به گفته این روزنامه آلمانی و به نقل از منابع امنیتی و اطلاعاتی فدرال، داعش دست کم سه منطقه نفتی را از دست داده است. گفته می‌شود تصاویر ماهواره‌ای نشان داده‌اند که در پی پیشروی‌های نیروهای عراق، این گروه دو منطقه از این سه منطقه را -حمرین در بصره و عجیل در شمال تکریت- به آتش کشیده‌اند.

با استناد به منابع امنیتی و شواهد موجود، روزنامه آلمانی ادعا می‌کند، تروریست‌های داعش خود فهمیده‌اند که فعلا نمی‌توانند مناطق از دست داده را مجددا تحت کنترل بگیرند. داعش در حال حاضر تنها منطقه نفتی قیاره را تحت کنترل دارد که مجموع ظرفیت استخراج ان تنها حدود ۲۰۰۰ بشکه در روز است.

همچنین گفته می‌شود داعش برای بهره‌برداری کامل از این مناطق نفتی با کمبود نیروی حرفه‌ای مواجه بوده و همزمان در حال از دست دادن منابع مالی خود است.

این در حالی است که آمارهای دقیقی از جزئیات منابع مالی این گروه تروریستی وجود ندارد اما مشخص است که به غیر از نفت، داعش از سایر فعالیت‌هایی چون قاچاق عتیقه، مالیات و اخاذی کسب درآمد می‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری