کد خبر: 15836

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که در شرایطی که توافق هسته‌ای در حال انجام است اقدام اروپایی‌ها برای تحریم دوباره کشتیرانی جای بحث دارد، گفت:‌ آمادگی راه‌اندازی خطوط کشتیرانی به اروپا را به شرط توافق هسته‌ای داریم.

به گزارش قم خبر ، محمدحسین داجمر در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: مدتی پیش این صحبت بود که دوباره شرکت کشتیرانی را در لیست تحریم قرار دهند، دادگاه اتحادیه اروپا به دلیل عدم وجود مستندات منطقی مبنی بر دخالت کشتیرانی در مباحث هسته‌ای، شرکت کشتیرانی را از لیست تحریم خارج کرده بود.

وی با یادآوری این‌که مدت تجدیدنظر این رای طی شد و اقدامی در این زمینه صورت نگرفت، تصریح کرد: این شرکت‌ها قاعدتا مشمول تحریم نیستند و اتحادیه اروپا می‌خواست یک مصوبه جدیدی برای تحریم کشتیرانی تصویب کند.

وی تاکید کرد: قاعدتا با توافق و لغو احتمالی مصوبه شورای امنیت بحث تحریم کشتیرانی نیز تابع این مسائل است.

وی با بیان این‌که در دوره چند ماه مانده به توافق احتمالی انتظار این‌که گشایشی روی دهد، نبوده است، ادامه داد: در شرایطی که توافق در حال انجام است این‌که چرا اروپایی‌ها این کار را کرده‌اند جای بحث دارد.

مدیرعامل کشتیرانی با بیان این‌که در صورت توافق هسته‌ای آمادگی برای فعال کردن خطوط کشتیرانی به اروپا را داریم، بیان کرد: البته باید اول تجارت اتفاق بیفتد تا متعاقب آن باری برای حمل وجود داشته باشد، از این رو باید ابتدا مسائل بانکی و تحریم‌ها برطرف و تجارت بین ایران و اروپایی‌ها فعال شود و در این فاصله آمادگی فعال کردن خطوط کشتیرانی به این قاره را داریم.

داجمر در پاسخ به این پرسش که آیا در رابطه با اقدام اتحادیه اروپا در تحریم دوباره کشتیرانی اقدام حقوقی انجام خواهید داد، گفت: خیر، باید ببینیم در طول حدود سه ماه باقیمانده در بحث توافق هسته‌ای سیاستمداران چه کاری انجام می‌دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری