کد خبر: 15801

مناطق مختلف یمن شاهد بسیج عمومی جوانان برای دفاع از مملکت خود در برابر تجاوز سعودی است و در همین حال اعزام کاروان‌های کمک‌رسانی به نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در مناطق درگیری با تروریست‌ها ادامه دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، جامعه یمن این روزها شاهد صحنه بی‌سابقه بسیج و آماده‌باش نیروهای مردمی برای کمک به ارتش و کمیته‌های مردمی در مناطق مختلف درگیری با شبه‌نظامیان منصور هادی و حزب الاصلاح و عناصر تروریستی القاعده است.

در حالی که جنگنده‌های سعودی از دو هفته پیش به طور مداوم در تمام بیست و چهار ساعت شبانه روز حملات خود را به زیربناهای نظامی و غیرنظامی یمن متوقف نمی کنند، آماده باش مردمی در چارچوب بسیج عمومی که کمیته‌های انقلابی اعلام کرده، برقرار است.

اهالی «مناخه» در غرب صنعا با کمک شخصیت‌ها و شیوخ این منطقه دیروز نیز کاروانی از کمک‌های مردمی اعم از نقدی و غیر نقدی شامل پوشاک و آذوقه برای نیروهای ارتش و کمیته های مردمی تدارک دیدند.

این در حالی است که قبایل بنی حارث و همدان نیز آمادگی فرزندان این قبیله برای ورود به درگیری و مقابله با هر تجاوز احتمالی عربستان علیه یمن را اعلام و تاکید کردند که کمک‌‌های پرسنلی و تجهیزاتی به ارتش و کمیته های مردمی در صحنه درگیری با تروریست‌ها متوقف نمی شود.

کاروان‌هایی از کمک‌های نهادهای مدنی در صنعا به نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی نیز دیروز به همراه چهره‌ها و شخصیت‌های مسئول عازم مناطق درگیری برای رساندن کمک‌ها شدند.

شرکت‌کنندگان در این کاروان امداد و کمک‌رسانی به مبارزان یمنی به خبرنگار فارس گفتند : ما از حمایت و پشتیبانی مبارزه خود در صحنه دفاع از شرافت در برابر القاعده و تجاوز بیگانگان دست برنمی‌داریم و خود نیز آماده پیوستن به ارتش و کمیته‌های مردمی در صحنه دفاع از میهن و تحقق ثبات و امنیت آن هستیم.

مسئولان این کاروان تاکید کردند: بیش‌تر جوانان مناطق جمهوری یمن آماده‌اند تا هر زمانی که سید عبدالملک الحوثی رهبر انصار الله اعلام کند به مقابله با تجاوز سعودی بروند.

یمن از زمان قیام های سال ۲۰۱۱ که به سرنگونی حکومت «علی عبدالله صالح» منجر شد، تاکنون دستخوش ناآرامی و هرج و مرج بوده است.

شاخه گروه تروریستی القاعده در یمن طی ماه‌های اخیر بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و جنوبی این کشور را تحت اشغال خود درآورده و به مهم‌ترین مشکل امنیتی این کشور تبدیل شده است اما طی دو هفته اخیر کمیته های مردمی انصار الله و ارتش یمن موفق شدند بخش اعظم استان عدن را از کنترل القاعده خارج کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری