نتیجه تازه‌ترین نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که ۳۱ درصد از حامیان جمهوریخواهان در آمریکا حامی توافق هسته‌ای با ایران و ۳۰ درصد مخالف آن هستند.

 
تازه‌ترین نظرسنجی، جنگ زرگری بین دو جناح آمریکا را لو داد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا از حمایت ۳۱ درصد جمهوریخواهان و مخالفت ۳۰ درصد آنان با توافق هسته‌ای با ایران حکایت دارد.

بر اساس نظرسنجی مشترک رویترز و موسسه ایپسوس که روز چهارشنبه منتشر شده،‌ ۳۱ درصد از جمهوریخواهان در آمریکا حامی توافق اخیر هسته‌ای با ایران(بیانیه مشترک سوئیس) هستند.

«رویترز» در گزارش این خبر نوشت:‌ «این میزان حمایت چالشی برای قانونگذاران جمهوریخواه که تا حد زیادی مخالف چارچوب به توافق رسیده در مذاکرات هستند،‌ ایجاد می‌کند».

بر اساس نتیجه منتشر شده این نظرسنجی، ۳۰ درصد از حامیان جمهوریخواهان در آمریکا مخالف بیانیه مشترک اعلام شده در پایان مذاکرات هسته‌ای اخیر لوزان هستند و همچنین حدود ۴۰ درصد هم در این باره گفتند که «هنوز به تصمیم قطعی نرسیدند».

این نظرسنجی در حالی منتشر شده که کاخ سفید مدعی است اغلب جمهوریخواهان با انتقاد شدید از مذاکرات هسته‌ای ایران،‌ با آن مخالفند و خواستار تصویب و تایید هرگونه توافق هسته‌ای نهایی در کنگره هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری