کد خبر: 15672

پژوهشگر عراقی با اشاره به اینکه رژیم سعودی و رژیم صهیونیستی از توافقنامه هسته‌ای ایران نگران هستند، گفت که این دو رژیم بخوبی می‌دانند، رفع تحریم‌ها به معنای آزادی عمل بیشتر ایران در منطقه است.

به گزارش قم خبر ، «عبد علی کاظم السرابی»، پژوهشگر امور سیاسی عراق در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد که دو رژیم سعودی و صهیونیستی از امضای توافقنامه هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ نگران هستند، چون می‌دانند، امضای این توافقنامه به معنای لغو تحریم‌های ایران است و لغو تحریم‌ها آزادی عمل بیشتر ایران را در منطقه بدنبال خواهد داشت.

این پژوهشگر عراقی تصریح کرد: عربستان خواهان سیطره بر سراسر منطقه به واسطه آمریکا و «اسرائیل» است و در این بین توافقنامه هسته‌ای تمام رویاهای سعودی‌ها در خاورمیانه را برباد داد.

وی افزود: این توافقنامه در واقع شکست سیاست‌ رژیم‌های دیکتاتور منطقه از جمله عربستان سعودی است و آل سعود در تمام سطوح و در همه حوزه‌ها با ایران مبارزه می‌کنند و خواهان شکست آن در حمایتش از عراق و سوریه و لبنان هستند.

السرابی با اشاره به اینکه این عربستان است که منبع سرکوب و تروریسم در منطقه بشمار می‌آید، نه ایران، گفت: توافقنامه ایران و کشورهای غربی موجب تحکیم محور مقاومت در برابر رژیم سعودی و رژیم صهیونیستی خواهد شد، اگرچه عربستان سعودی اموال کلانی را صرف شکست آنچه آن را «هلال شیعی» می‌نامد، هزینه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پس از توافقنامه باید شاهد تغییراتی در سیاست‌های عربستان سعودی و کشورهای عربی منطقه به ویژه در یمن باشیم، افزود: کشورهای استکباری و در راس آنها آمریکا با امضای این توافقنامه در واقع جایگاه ایران در منطقه و جهان را به رسمیت شناختند و ما به ملت ایران بخاطر ایستادگی و مقاومتش تبریک می‌گویم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری