کد خبر: 15654

در این نما، علاوه بر حجت الاسلام «سید حسن نصرالله»، دو تن از بزرگ ترین فرماندهان «مقاومت اسلامی لبنان» حضور دارند:«سمیر محمد مطوط» (با نام نظامی «حاج جواد») و «حسان هولو اللقیس».

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، تصویری که در پیش رو دارید، در اوایل دهه‌ی شصت شمسی به ثبت رسیده است و جمعی از موسسان «مقاومت اسلامی لبنان» را درون یک هواپیمای مسافربری، در یک قاب به ثبت رسانده است.


در این نما، علاوه بر حجت الاسلام «سید حسن نصرالله»، دو تن از بزرگ ترین فرماندهان «مقاومت اسلامی لبنان» حضور دارند: شهید «سمیر محمد مطوط» (با نام نظامی «حاج جواد») و شهید «حسان هولو اللقیس».

«سمیر محمد مطوط» به تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۴۳ شمسی در منطقه ی «بعبدا» (بیروت) متولد شد و در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۶۴ شمسی، طی حمله به منطقه‌ی اشغالی «علی طاهر» بال در بال ملائک گشود. وی در زمان شهادتش از اصلی ترین فرماندهان عملیاتی مقاومت اسلامی لبنان به شمار می رفت.
 

 


«حسان هولو اللقیس»، به تاریخ ۲۳ مهر ۱۳۴۲ شمسی در «بعلبک» واقع در شمال غربی لبنان متولد شد. او به تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۲ شمسی، در منطقه ی موسوم به «ضاحیه»(حومه جنوبی بیروت») به دست مزدوران رژیم صهیونیستی، ترور شد و خرقه شهادت پوشید. «حاج حسان» در زمان شهادت، فرمانده «نیروهای هوایی مقاومت اسلامی لبنان» و مغر متفکر جنگ الکترونیکِ «حزب الله» به شمار می رفت.
روحمان با یادشان شاد
هدیه به ارواح بلند پروازشان، صلوات

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری