مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس روز جمعه ضمن استقبال از تفاهم هسته ای گروه پنج به علاوه یک با ایران، ابراز امیدواری کرد که این تفاهم منجر به ازسرگیری روابط عادی لندن با تهران و بازگشایی سفارت این کشور در ایران شود.

فرصت‌طلبی‌انگلیس برای‌بازگشایی سفارتش/ شرط لغو تحریم‌ها

به گزارش قم خبر به نقل از ایرنا، مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس در گفت وگویی رادیویی، افزود: 'از نظر ما ایران یک بازیگر بسیار مهم درمنطقه است و خواهان آن هستیم که دوباره روابطی عادی با این کشور داشته باشیم .

وی اضافه کرد: 'ما خواهان آن هستیم که سفارتخانه انگلیس در ایران بازگشایی شود. ما هیچ دعوایی با مردم ایران نداریم.'

فالون با اشاره به تفاهم هسته ای گروه پنج به علاوه یک با ایران، گفت: توافقی شبیه این، سبب افزایش اعتماد بنفس و اعتماد بر روی همه طرف ها شده و از یک مسابقه تسلیحات هسته ای که در صورت عدم این توافق ممکن است صورت بگیرد، اجتناب خواهد کرد.

مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس ضمن استقبال از بیانیه مشترک مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ گفت: واضح است که این توافق بهتر از آن است که هیچ توافقی در کل صورت نگیرد .

وی افزود: براساس این تفاهم هسته ای، ظرفیت غنی سازی ایران محدود، تحقیقات و توسعه آن تحت کنترل درآمده و نظارت بیشتری بر روی فعالیت هسته ای غیر نظامی این کشوراعمال خواهد شد .

وزیر دفاع انگلیس اضافه کرد: البته تحریم ها علیه ایران برداشته نخواهد شد مگر اینکه تهران به توافق هایی که صورت داده است، عمل کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری