سخنگوی کمیسیون امنیت مجلس با انتقاد از اظهارات اوباما و تفاوت محتوای بیانیه کاخ سفید با بیانیه مطبوعاتی لوزان، گفت: تیم مذاکره کننده موضع بگیرد.

درخواست سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از ظریف

به گزارش قم خبر، حسین نقوی حسینی در گفتگو با مهر در خصوص نتایج مذاکرات هسته ای لوزان گفت: قرائت بیانیه ای که مقدمه توافق هسته ای است، دیشب به صورت های متفاوت انجام شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ادعاهای اوباما و محتوای بیانیه کاخ سفید در خصوص مسائل هسته ای ایران، دارای مسائلی بود که شائبه های زیادی را ایجاد می کرد؛ از جمله پرداختن به موضوعات غیرهسته ای مثل تروریسم، صنعت دفاعی و موشکی ایران و اتهام تهدید امنیتی ایران برای کشورهای منطقه و رژیم صهیونیستی.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: این اظهارنظرها شائبه هایی را ایجاد می کند که تیم مذاکره کننده باید نسبت مذاکرات با این اظهارات را روشن کرده و شفاف موضع گیری کند.

وی تاکید کرد: توافق هسته ای فقط در چارچوب مسائل هسته ای خواهد بود و شامل هیچ مساله دیگری نمی شود.

نقوی حسینی ادامه داد: باید این موضوع روشن شود که در صورت توافق نهایی، آیا تهدیدها، تحریم ها و فشارها به بهانه های دیگر ادامه می یابد و یا طرف غربی به تعهدات خود پایبند خواهد بود؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: اگر قرار باشد بعد از توافق هسته ای، تحریم ها به بهانه های دیگر ادامه پیدا کند، توافق بی نتیجه خواهد بود.

نقوی حسینی اظهار داشت: مجلس و کمیسیون امنیت همه جوانب مذاکرات و دیپلماسی هسته ای را بررسی خواهد کرد و نسبت به اظهارات طلبکارانه و باج خواهانه کاخ سفید، موضع گیری خواهد داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری