کد خبر: 15614

سفیر فرانسه در آمریکا در انتقاد از مواضع رسانه‌های آمریکایی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران می‌گوید این رسانه‌ها جوری حرف می‌زنند که انگار غیر از آمریکا هیچ کشور دیگری وجود ندارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سفیر فرانسه در آمریکا با انتقاد از پوشش رسانه‌های آمریکایی درباره مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد که این رسانه‌ها طوری از مذاکرات ایران حرف می‌زنند که انگار بقیه جهان وجود ندارند.

در حالی که مذاکرات هسته‌ای لوزان با انتشار بیانیه مشترک پایانی پایان یافته است، تحلیل‌ها و مواضع رسانه‌های آمریکایی درباره مذاکرات آغاز شده است تحلیل‌هایی که حتی صدای سفیر فرانسه را هم در آورده و وی از آنها انتقاد کرده است.

نماینده سابق فرانسه در سازمان ملل و سفیر کنونی پاریس در واشنگتن در صفحه توئیتر شخصی خود نوشت:‌ در موضوع ایران رسانه‌های آمریکا طوری مذاکرات را توصیف می‌کنند که انگار هیچ کشور دیگری در آن دخالت و حضور نداشته است».

«ژرارد آرو» در ادامه اعتراض خود درباره مواضع رسانه‌های آمریکایی که نشان از اختلاف‌های داخلی در گروه ۱+۵ در موضوع مذاکرات هم می‌تواند باشد، نوشت: «طبق معمول بقیه جهان(غیر از آمریکا) وجود ندارند».

ایران و گروه ۱+۵ پنجشنبه (۱۳ فروردین ماه) اعلام کردند به تفاهمی بر سر چارچوب توافق نهایی رسیده‌اند که قرار است زیربنای ادامه رایزنی‌ها تا ضرب‌الاجل خودخوانده ۳۰ ژوئن باشد.

پس از پایان مذاکرات لوزان، ایران و آمریکا همزمان سندهای جداگانه و متفاوتی منتشر کرده‌اند که به شرح جزئیاتی از مفاد مورد توافق طرفین می‌پردازد. آقای ظریف بیانیه مطبوعاتی طرف آمریکایی در پایان مذاکرات را رد کرده و آن را تلاش طرف آمریکایی برای مصادره به مطلوب تفاهم یاد شده خوانده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری