ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرد: اکثر مردم آمریکا ادعای رهبری جهانی این کشور را که دولت آمریکا بر آن اصرار دارد، نمی پذیرند.

به گزارش قم خبر به نقل از خبرگزاری روسیا سگودنیا، اسنودن روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی RTS سوییس گفت: اکثریت مردم آمریکا مخالف سیاست های دولت این کشور در عرصه بین المللی هستند و آن را رد می کنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری در آمریکا این ایده را که آمریکا باید در راس کشورهای جهان باشد را غیرقابل قبول می دانند.

پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا گفت: ایده رهبری جهانی آمریکا و این که واشنگتن باید در تمام تصمیم گیری های بین المللی حرف اول را بزند پوچ و بی اساس است و بسیاری در سطح بین المللی آن را قبول ندارند.

اسنودن با اشاره به مخالفت خود با چنین ایده ای اظهار کرد: این ایده ممکن است برای برخی پرمنفعت باشد اما برای جامعه جهانی زیان بار است.

وی ضمن انتقاد از سیاست های خصومت جویانه آمریکا در سطح جهانی افزود: اگر دولت آمریکا سیاستی را بکار می گیرد که خشونت ها در سطح بین المللی را کاهش نمی دهد این امر موجب تشدید مناقشات در مناطق مختلف جهان می شود و در نهایت بر اثر آن خشونت و تنش افزایش می یابد که به نفع هیچ کشوری نیست.

اسنودن دو سال پیش و پس از افشای برنامه شنود مکالمات سازمان امنیت ملی آمریکا، ابتدا به هنگ کنگ و کوبا و از آنجا به روسیه گریخت و مدتی در فرودگاه مسکو بلاتکلیف ماند.

وی در نهایت توانست از روسیه اجازه اقامت سه ساله بگیرد که این مساله خشم آمریکا را برانگیخت.

اسنودن در یک سال اخیر از طریق چند روزنامه، اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده را از جاسوسی های آمریکا علیه کشورهای دیگر به ویژه سران کشورهایی چون آلمان افشا کرد که دردسرهای زیادی برای دولت آمریکا ایجاد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری