کد خبر: 15211

رئیس سازمان بازرسی با انتقاد از گزارش‌های خلاف واقعی که بعضی از افراد به رسانه‌ها می‌دهند، گفت: سازمان بازرسی بنا دارد از افرادی که در هر پست و مقامی مصاحبه کرده و سیاه‌نمایی می‌کنند، استعلام کند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر؛ ناصر سراج صبح امروز در گردهمایی پایان سال مدیران سازمان با تبریک فرا رسیدن سال جدید و با اشاره به‌دشواری مأموریت سازمان بازرسی گفت: هر ناهنجاری که در کشور به وجود می‌آید سازمان باید با این عده و عُده حاضرشده و انجام وظایف کند. طی سال جاری سازمان بازرسی کل کشور تلاش کرده آنچه در توان داشت را بکار گرفته و به وظیفه‌اش عمل کند و امیدواریم سال آینده با جدیت بیشتری کار را انجام دهیم.


وی با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با فساد، گفت: کشور گرفتار مشکلات زیادی است. از سوی دیگر دست‌درازی به بیت‌المال زیاد است و وظیفه ما این است که اگر نتوانستیم این دست‌درازی‌ها را قطع کنیم، حداقل کوتاه کنیم.

در خصوص برخورد زمین‌خواری، کوه‌خواری و تعرض به منابع طبیعی که اخیراً بار دیگر از سوی مقام معظم رهبری تأکید شد و نیز بخشنامه‌ای که آیت‌الله آملی لاریجانی صادر کرد وظیفه سازمان بازرسی سنگین‌تر شده است. طبق بخشنامه رئیس قوه قضائیه، سازمان بازرسی کل کشور مکلف شد نتایج اقدامات خود را مستمراً به ریاست قوه قضائیه منعکس کند.

وی با انتقاد از مصاحبه‌های برخی مسئولان در خصوص موارد تخلف و فساد گفت: سازمان بازرسی کل کشور از این دستگاه‌ها خواسته مستندات را ارائه دهند که بعضاً این موضوع باعث دلخوری نیز شده است. با این‌همه بنا داریم سال آینده این رویه را با شدت بیشتر ادامه دهیم و چنانچه افراد در هر پست و مقامی در مصاحبه خود سیاه نمایی کرد، از وی استعلام شده و قطعاً برای همه آن‌ها پرونده تشکیل خواهیم داد. اگر مستنداتی ارائه نشد یا مستندات قابل ارائه نباشد، در رابطه با آنان اقدامات قانونی انجام خواهد شد. بنابراین برخورد با سیاه نمایی برنامه‌ای است که در سال آینده در دستور کار سازمان خواهد بود.

سراج همچنین با تأکید بر کلان نگری در بازرسی و نظارت بر امور گفت: از همکاران سازمان می‌خواهم فرهنگ خرد نگری را کنار گذاشته و کلان نگری را در دستور کار قرار دهند. تأکید می‌کنم که ارزش پانصد پرونده کیفی بالاتر از هزار پرونده کمی است. برنامه سال آینده سازمان بازرسی بر اساس کلان نگری تنظیم‌شده و امیدواریم با تلاش شما کارنامه خوبی در پایان سال ارائه دهیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری