کد خبر: 15183

در حالی که آمریکا هنوز خواستار یک راه حل سیاسی از طریق مذاکره در سوریه است که بشار اسد از آن مستثنی شود ولی آلمان متحد نزدیک واشنگتن بر این باور است که مذاکره با دولت سوریه هنوز لازم است.

به گزارش قم خبر، تسنیم به نقل از رویترز خبر داد، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان روز گذشته میزبان مذاکرات ائتلاف علیه داعش بود که شامل جان آلن فرستاده ویژه آمریکا بوده است.


جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز با اظهارات روز یکشنبه گذشته خود در خصوص اینکه احتمال مذاکره آمریکا با رئیس جمهور سوریه وجود دارد، موجب افزایش نگرانی بین متحدان آمریکا در خاورمیانه شده است. البته وزارت خارجه آمریکا پس از اظهارات جان کری، اعلام کرد که منظور وزیر خارجه آمریکا از این اظهارات دقیقا رهبر سوریه نبوده است و واشنگتن هرگز با بشار اسد تعامل نخواهد کرد.

سفارت آمریکا در آنکارا نیز با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که ژنرال آلن تاکید کرده است که موضع آمریکا در قبال اسد تغییر نکرده است. آمریکا بر این باور است که اسد مشروعیت لازم برای اداره کشور را از دست داده است و این شرایط موجب پیدایش داعش و سایر گروه های تروریستی شده است. آمریکا به دنبال راهکاری سیاسی از طریق گفتگو برای پایان دادن به درگیری های سوریه است که در نهایت اسد را شامل نشود.

ولی یک روزنامه آلمانی به نقل از اشتاین مایر نوشت که "تنها راه برای پایان دادن به خشونت ها در سوریه از طریق مذاکره و راهکار سیاسی است حتی اگر این راهکار مستلزم مذاکره با رژیم اسد باشد."

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری