همسر شریک مهدی‌ هاشمی در پرونده رشوه استات اویل از اینکه هاشمی رفسنجانی با تبرئه فرزند، همه اتهامات را پای همسر وی می‌نویسد ابراز گلایه کرد.

مهدی جان! مگر عباس جانش را فدای دوستی با تو نکرد؟

به گزارش قم خبر، کیهان نوشت:

به گزارش خودنویس، وابسته به نیک آهنگ کوثر «یارغار و همکار مهدی هاشمی در سایت سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت.»، همسر عباس یزدانپناه یزدی، با اعتراض نسبت به حرف‌های هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با شرق نوشت: «آقای هاشمی رفسنجانی به شما به عنوان پدر امید داشتم. چه آسوده و با وجدان جرم را از مهدی به عباس واگذار کردید.»

آتنا یزدی، همسر شریک و مباشر مهدی هاشمی در فیسبوک خود، نسبت به پاسخ هاشمی رفسنجانی به سوالی درباره پرونده پسرش، واکنش نشان داد: هاشمی در پاسخ به خبرنگار روزنامه شرق گفت: «چون دادگاه علنی نیست، نمی‌توانم حرف‌های آنجا را بزنم. ولی ماحصلی که به من اطلاع داده شده، این است که اینها بدون هیچ دلیلی تعداد زیادی اتهام درست کرده بودند. مثلا همین قضیه استات‌اویل قبلا سه‌بار مطرح شده بود و هر سه‌بار گفتند که هیچ ردی از مهدی هاشمی در آن نیست و هیچ اسمی از مهدی هاشمی در قراردادی که عباس یزدان‌پناه بست، دیده نمی‌شود.» خانم یزدی در فیسبوک خود نوشت: «آقای هاشمی رفسنجانی به شما به عنوان پدر امید داشتم. چه آسوده و با وجدان جرم را از مهدی به عباس واگذار کردید. امروز نه تنها آتنا را، بلکه فرزندان ایران را ناامید کردید!»

به گزارش خودنویس عباس یزدان‌پناه یزدی، هم کلاسی، دوست نزدیک، مباشر و شریک مهدی هاشمی بنا به گفته پلیس امارات، سال ۲۰۱۳ ربوده شد و بنا به اطلاعات منتشر شده، جان باخته است. در سال ۲۰۰۳، نام عباس یزدی به واسطه دریافت بیش از ۵ میلیون دلار از استات‌اویل برای مهدی هاشمی از طریق شرکت هورتون، در رسانه‌های نروژ و انگلستان مطرح شد. بعدها دادستانی فرانسه، او را همراه با بیژن دادفر به پول‌شویی و انتقال بیش از ۶۰ میلیون دلار از شرکت توتال به مهدی هاشمی متهم کرد. عباس یزد‌ان‌پناه همچنین به عنوان رابط مهدی هاشمی با شرکت کرسنت شناخته می‌شود. او دو سال پیش به عنوان شاهد شرکت کرسنت در دعوای حقوقی با وزارت نفت ایران، مقابل دوربین ویدیویی دیوان داوری لاهه قرار گرفت و شهادت داد. بنا به گفته منابع مختلف، مهدی هاشمی قرار بود براساس قراردادی بلند مدت، سالانه از شرکت کرسنت، کمیسیون دریافت کند. هم‌اکنون سیامک نمازی، از مدیران سابق شرکت آتیه بهار، مدیر استراتژی شرکت کرسنت شده است.

خانواده هاشمی تا سال‌ها هر گونه رابطه مهدی هاشمی و عباس یزدان پناه را کتمان می‌کردند. سال پیش‌ اما، وحید ابوالمعالی، یکی از وکیلان مهدی هاشمی در فیسبوک خود، عباس یزدان‌پناه یزدی را «دوست و رازدار همیشگی مهدی» خواند.

آتنا یزدی در کامنت‌های فیسبوک خود تاکید کرده که عباس، جان خود را بر سر دوستی با مهدی هاشمی گذاشته است؛ «مگر نه اینکه عباس جان فدا کرد در قبال دوستی!!! مهدی جان! نمیدانم چه ترسی ست؟ یا چه داستانی! فقط میدونم که دلم به اندازه دنیا گرفته و از بی وجدانی و بی خیالی در قبال دوست همیشه دوست در عجبم!»

پس از ناپدید شدن عباس یزدان‌پناه یزدی، همسر وی، علت را ارتباط و دوستی عباس با مهدی هاشمی خواند.

یاد‌آور می‌شود در پرونده شرکت استات‌اویل بالغ بر ۵ میلیون دلار رشوه مبادله شده است.
منبع: کیهان

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری