کد خبر: 15151

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: برای برگزاری انتخابات کاملا رایانه‌ای در دو انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی به حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش قم خبر ، آقای مقیمی در حاشیه نشست هم‌اندیشی دبیران کل احزاب و تشکل‌های سیاسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرگزاری صدا و سیما (واحد مرکزی خبر) درباره تمهیدات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای افزود: برپایی انتخابات به صورت کاملا رایانه‌ای به اعتباراتی بستگی دارد که باید در اختیار وزارت کشور قرار گیرد.


وی اضافه کرد:‌ از نظر نرم افزاری و اجرای الکترونیکی انتخابات مشکلی نداریم اما به اعتباراتی برای تأمین سخت‌افزارها نیاز است که اگر در اختیار وزارت کشور قرار داده شود می توانیم انتخابات آینده را به صورت کاملا الکترونیکی برگزار کنیم.

مقیمی گفت: تاکنون مانند انتخابات قبل، انتخابات سال آینده در حدود ۱۵۰۰ شعبه اخذ رأی به صورت رایانه‌ای برگزار خواهد شد و به هر نسبت که اعتبارات لازم اضافه شود که بتوانیم دستگاه‌ها را خریداری کنیم می‌توان به همان میزان انتخابات الکترونیکی را گسترش داد.

معاون سیاسی وزیر کشور اعتبارات لازم برای برگزاری کاملا الکترونیکی انتخابات آینده را حدود ۱۰۰ میلیارد تومان دانست و افزود: دولت می‌بایست اعتبارات لازم را برای این کار به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می‌داد و مجلس نیز تصویب می‌کرد که در قانون تصویب نشده است، مگر اینکه بتوانیم از اعتباراتی که در اختیار دستگاه‌های اجرایی است یا اعتبارات پیش بینی نشده برای این کار استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه البته برای برگزاری انتخابات کاملا الکترونیکی با محدودیت زمانی مواجهیم گفت: نامه‌ای را به رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور تقدیم کردیم که اگر درخواست ما در این باره تأمین اعتبار شود انتخابات به شکل کاملا الکترونیکی برگزار خواهد شد.

مقیمی همچنین درباره پیشنهاد وزارت کشور برای افزایش تعداد نمایندگان مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت:‌ نامه‌ای را با امضای وزیر کشور برای هیئت رئیسه مجلس خبرگان فرستادیم تا با توجه به افزایش جمعیت در مقایسه با سال ۱۳۶۰ حدود ۱۲ تا ۱۳ نماینده برای مجلس خبرگان رهبری اضافه شود.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: این پیشنهاد باید بررسی و تأیید شود و با هر بخش از این پیشنهاد موافقت کنند ملاک کار ما درباره تعداد نمایندگان مجلس خبرگان خواهد بود.

مقیمی افزود: البته درباره استان تازه‌تأسیس البرز دو نماینده برای مجلس خبرگان پیشنهاد کرده‌ایم که اگر موافقت شود بر این اساس اقدام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به زمان برگزاری انتخابات سال آینده گفت: از زمانی که بنده مسئولیت معاونت سیاسی وزارت کشور را بر عهده گرفته‌ام، نامه‌ای با امضای وزیر کشور برای شورای نگهبان ارسال و در آن نامه دو تاریخ هفتم یا چهاردهم اسفند۱۳۹۴ برای برگزاری انتخابات آینده پیشنهاد شد.

مقمیی افزود: شورای نگهبان نیز با پیشنهاد برگزاری این انتخابات در هفتم اسفند ۱۳۹۴ به طور کتبی موافقت کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری