کد خبر: 15132

آیت الله رجبی:

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: همه انقلاب ها در شرایط یدچار انحراف می شوند برای این که این اتفاق درباره انقلاب اسلامی رخ ندهد باید مقاومتی معرفتی داشت.

به گزارش قم خبر، آیت الله محمود رجبی در دیدار با نخستین کاروان روایت مقاومت اظهار داشت: همه می دانیم که انقلاب ما انقلابی معرفتی بود؛ ابتدا به ذهن می آید  که با انگیزه فرهنگی و دینی بود. ولی من می گویم قبل از اینکه انقلاب سیاسی در ایران رخ دهد، امام ابتدا انقلابی معرفتی انجام داد بعد مردم توانستند انقلاب کنند. همان که آیه ان الله لایغیر.
 
قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: آن انقلاب معرفتی را بیش از هر کس، مرهون حضرت امام هستیم. از درس اخلاقی که در قم می گفتند که زبانزد همه بود و همه را متحول می کرد. از سخنرانی هایی که در طول نهضت انجام دادند.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: بزرگانی که تربیت کردند، که برخی شان شهید شدند، برخی شان از دنیا رفتند، و حتی درس فقهی خودشان که در آن زمان متمرکز کردند روی ولایت فقیه و حکومت.
 
وی عنوان کرد: خدا به خاطر اخلاصی که امام داشت، این انقلاب معرفتی را توسعه داد و حتی برخی اوقات به دست دشمنان این رشد کرد. مثلاً رژیم اعضای جامعه مدرسین را تبعید کرد. اگر این تبعید نبود، این انقلاب معرفتی در عموم مردم رخ نمی داد.
 
آیت الله رجبی تاکید کرد: آنجا سخنرانی می کردند و حتی اگر رژیم هم منع می کرد آنها اعتنا نمی کردند حتی آیت الله یزدی در اتوبوسی که داشتند به تبعید می رفتند، سخنرانی کردند.برای ما اول یک انقلاب معرفتی رخ داد و بعد سیاسی فرهنگی و جهت گیری آن هم تمدن اسلامی است.
 
قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) اظهار داشت: انقلاب ها معمولا دچار زاویه و انحراف و نهایتاً سقوط می شود. برای اینکه این اتفاق نیفتد، انقلاب نیازمند مقاومت معرفتی است. اگر مقاومت کردند، موجب ایستادگی و پایداری می شود و اگر پایدار نبودند، انحراف و زاویه گرفته می شود.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: اگر زاویه گرفت، نه تنها انقلاب مستقر می شود بلکه به کنار می رود و بی خاصیت می شود، اگر مقاومت معرفتی نباشد، آن انقلاب کنار می رود و خداوند هم با هیچ کس تعارف ندارد.
 
وی گفت: ملائکه می گویند که نترسید. این می شود مستقر و دیگر هیچ طوفانی نمی تواند آن را تکان دهد. وَ أَمَّا ما یَنْفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الْأَرْض. آن می ماند، هم جامعه را به شکوفایی می رساند هم خودش مستقر می شود.
 
آیت الله رجبی اظهار داشت: برای اینکه مستقر شود و دشمنان مأیوس شود. اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند انرژی هسته ای بهانه است اینها تا دین هست، آنها مبارزه می کنند. تا اینکه شما را از دینتان برگردانند.
 
قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: اگر این مقاومت بود، دیگر می شود کَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَه فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوى‏ عَلى‏ سُوقِ تا جایی که خود کسانی که انقلاب کردند هم تعجب می کنند: یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ کفار هم عصبانی می شوند که دیگر نمی توانند کاری بکنند.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علیمه قم تصریح کرد: بنابراین مقاومت معرفتی یک مسأله اساسی  برای استمرار نظام ماست و برای تشکیل تمدن اسلام و زمینه سازی برای ظهور است.
 
وی با اشاره به سه عنصر مقاومت عنوان کرد: باید در مسیر انقلاب اسلامی بعد معرفتی خود را تقویت کنیم. بنیان هیا فکری ما آن قدر باید قوی باشیمم که در برابر تهاجم فرهنگی خم به ابرو نیاوریم.چرا اینقدر معرفت مهم است. زیارت می خواهد برود زیارت با معرفت. عبادت می خواهد بکند: عبادت بدون معرفت: مثل چهار پایی که به سنک آسیاب بسته است.
 
آیت الله رجبی با اشاره به این که باید اصول تفکر دینی، نظام تفکر دینی را در ذهن خودتان قوی کنید،تصریح کرد: من توصیه می کنم این طرح ولایت را که آیت الله مصباح تاکید کردند و مقام معظم رهبری گفتند لازم است. را شرکت کنید. اگر هم در دانشگاهتان نیست از مسئولین درخواست کنید که برای شما بگذارند.
 
قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: این طرح بسیار اثر گذار است و مهم است. الان برای  طلاب، خود مسئولین تقاضا کرده اند که این طرح را بگذارید. در نخبگان  کشوری این طرح پیاده شده، خود مسئولین نخبگان گفتند هرچه ما گذاشتیم. به اندازه این مؤثر نبود. یکی شان می گفت بعد از این دوره ها اگر کسی برای این مسائل مرا مسخره کنند لذت می برم.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: ما بالاخره معتقدیم که ما سرپرستانی داریم و اولیائی داریم که می توانند دست ما را بگیرند. ما امام زمان را داریم ما صدییقه کبری را داریم. حضتر آیت می گفتدن این کارها وظیفه است که ما داریم. اما این کار ها مثل عروسک خیمه شب بازی می ماند، اصل کار را آنها می کنند.
 
وی افزود: ما اول مهر را در جنگ 33 روزه وقتی که جنگ دریا، هوا و زمین را مقاومت کردیم تا اینکه شبانه حمله می کردیم. ما گفتیم شب ها بروید در سنگر ها چون کاری نمی توانستیم بکنیم.
 
آیت الله رجبی تصریح کرد: ما متوجه شدیم که آنها فهمیده اند این را و تصمیم گرفتند که نیروهاشان را پیاده کنند. یک نیرویی که خوابیده است.مدتی گذشت امیر قطر آمد پیش ما گفت: همیشه ما می شستیم پیش هم که بگیریم که پایان یابد جنگ. ببینید  در حساس ترین مواقع می آیند برای کمک. در پایداری نظام نمی آیند کمک اگر فکر کردیم خودمان هستیم، می شویم ناسپاس و ان وقت مشکل پیش می آید.
 
قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: وقتی آیت الله مصباح شاید دست کم آن جاهایی که من بوده ام. که ایشان هیچ جمعی پیش ایشان نیامده اند. ما باید بدانیم که حضرت امام خمینی رحمه الله . می تواند کمکمان کند. باید ارتباطمان را با اهل بیت رعایت کنیم.
 
عضو جامع مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: چشممان به بیانات رهبر معظم انقاب باشد. هر کس زاویه گرفته است کم کم شده است ضد انقلاب ضد انقلابی که ضد اسلام هم شد. شیخ علی تهرانی، آنقدر شیفته حضرت امام بود، که م یگفت امامم در تمام علوم از همه علما برتر بود. اما در جنگ زاویه گرفت و علیه امام سخن گفت و فحاشی کرد. اگر  زاویه ای از ولایت بگیریم این جوری می شیم. تا جایی زاویه می گیرند که هم زبان صهیونیست ها می شود. نقشه های آن ها را اجزا می کنیم.
 
وی بیان کرد: اگر این شد، فکر می کند که اگر مذاکره به نتیجه نرسید ما بیچاره ایم. دو نگاه است یه نگاه به درون  یک نگاه به بیرون. این تعبیر خیلی خطرناکی است ما باید  به کدخدا، تهاجم فرهنگی عجیبی بود  که غربی ها گفتند استحاله فرهنگی انجام داده ایم انقلاب و ما خیالمان از انقلاب راحت شد.
 
آیت الله رجبی اظهار داشت: صریحا نشوتند در سند پشتوانه توسعه: ما باید از انقلاب دست برداریم، ما باید یا با شرق وابسته شویم یا به غرب چون باور نداشتند که در بحرانی ترین خدا می تواند کمک کند.
 
قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: ما یک چنین مولایی داریم، نباید به یاد او باشیم، ما باید او را حاضر ببینیم. اگر گفتیم ما هستیم، اینجاست که ایشان یک لبخندی به ما می زند و این لبخند برای تمام عمرمان کافی است.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: نوری می آید این نور لبخند فاطمه زهرا سلام الله علیها ست. لبخند فاطمه سلام الله علیها بهشت را که عرضها السماوات و الارض را نورانی میکند.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری