سخنگوی وزارت کشور گفت: دولت در مذاکرات هسته‌ای، توسعه صادرات غیر نفتی، بهبود کسب و کار محیط زیست.... توفیقات خوبی داشته است.

همسویی با گفتمان دولت؛ معیار انتصاب فرمانداران!

به گزارش قم خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران،"حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در نشست خبری که در محل این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم سال جدید را با تلاش بیشتر آغاز کنیم.

وی ادامه داد: در سالی که گذشت شاهد تلاش‌های زیادی از سوی دولت بودیم و تمام این زحمات با راهنمایی مقام معظم رهبری صورت گرفت و تمامی وزرا و ربیس جمهور توانستند با این رهنمودها کشور را اداره کنند.

امیری تصریح کرد: دولت در مذاکرات هسته‌ای، توسعه صادرات غیر نفتی، بهبود کسب و کار محیط زیست.... توفیقات خوبی داشته است.

وزارت کشور نیز در استانداری‌ها سیاست عمومی دولت را اجرا کرده است.

سخنگوی وزارت کشور گفت: خوشبختانه امورات در استانها به شکلی متفاوت در حال انجام و اجرا است و معضل خاصی در این رابطه نداشتیم.

وزیر کشور بسیار اهتمام ورزیدند تا وعده‌های دولت را به انجام برسانند.

وزارت کشور در سالی که گذشت دارای تحولانی بود. مدیران بر سر کار بودند و برخی فرمانداران بر اساس ضوابطی که وجود دارد و به لحاظ گفتمان دولت به عنوان فرمانداران جدید منصوب شدند.

امیری ادامه داد: امیدواریم پروسه تعیین و تکلیف فرمانداران روشن شود، ۱۰۵۵ بخشدار داریم و وزیر کشور ظوابطی را مشخص کردند تا این بخشدارها تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: شهرداران بر اساس رای اعضای شورای شهر انتخاب می‌شوند و استانداران احکام لازم را صادر می‌کنند که در این زمینع تقریبا شهردارهای ما تعیین تکلیف شدند.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: در حوزه شهرداری‌ها و سازمان همیاری حوزه استانی اقدامات زیربنایی خوبی صورت گرفت، از جمله تعیین پیش نویس قانون بهیاری و لایحه قانون شورای اسلامی کشوری، همچنین قانون مدیریت شهری که در این زمینه یکپارچگی وجود نداشت.

امیری ادامه داد: در مناطق مختلف شهرداری رویه‌های مختلفی اتخاذ می‌شود و رفتار با ارباب رجوع گاها مورد انتقاد است که در راهنمای شورایی و استخدام شهرداری به تصویب رسید.

امیدواریم با تصویب این لایحه‌ها مشکلات حل شود.تمامی این کارها در کمیسیون‌های دولت در حال بررسی است.

وی با اعلام اینکه حدود ۴۷۰۰ دستگاه خدمات شهری برای مناطق محروم برای اولین بار توزیع شد، گفت: با توجه به اوضاع و تحولات منطقه و پیش روی داعش تا خاک عراق، به لطف خدا از منیت خوبی در کشور برخوردار هستیم.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اینکه وزیر کشورمان جلسه شورای امنیت ملی کشور را مستمرا پیگیری کرده‌‌اند و تصمیمات لازم را ابلاغ خواهند کرد، گفت: درسال گذشته شاهد موفقیت‌های خوبی بودیم، به طور مثال در استان سیستان و بلوچستان با اقدامات فوق العلاده رو به رو بودیم، می‌توان به کشف خانه‌های تیمی اشرار اشاره کرد.

امیری با اشاره به این که ابزاری که از آن‌ها ضبط شد می‌توانست انفجار به بار آورد و می‌توانستند از آن‌ها برای انفجار در ۲۲ بهمن استفاده کنند بیان کرد: در غرب کشور شاهد تسلیم شدن گروهک‌های ضد انقلاب هستیم و این آْمار رو به افزایش است.

وی اظهار داشت: معاونت امنیتی وزارت کشور در حوزه امنیتی به طور مداوم بحث‌های امنیتی را رصد می‌کنند و سفرهای استانی انجام می‌دهند و هم چنین کمیسیون‌های مربوط و ذیربط بسیار فعال هستند.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به این که در آستانه عید نوروز هستیم افزود: برنامه ریزی‌ها و تمهیدات ترافیکی و امنیتی اتخاذ شده است و از استانداران خواسته شده تا شرایطی را فراهم کنند که شاهد چنین حوادثی نباشیم.

امیری در این رابطه گفت: هم چنین از استانداران خواسته شده تا در جهت فراهم آوردن امکانات به دلیل تراکم سفرها اقدامات مناسبی را انجام دهند که می‌توان به در اختیار قرار دادن مدارس برای اسکان اشاره کرد.

وی با تاکید براینکه از هموطنان می‌خواهیم در مکان‌هایی که تهیه شده و از قبل اعلام شده اسکان گزینند گفت: در این هفته با مراسم چهارشنبه پایان سال روبه رو هستیم که رسمی است و به آن احترام می‌گذاریم و برخی از هموطنان علاقه دارند مراسمی را داشته باشند البته در سنوات گذشته از چند روز قبل از چهارشنبه سوری شاهد مزاحمت‌هایی بودیم، از این رو اقداماتی صورت گرفته و از مردم می‌خواهیم با نیروی انتظامی همکاری کنند.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: ستاد مدیریت بحران وزارت کشور به وظایف خود تا آنجا توانسته عمل کرده و گزارشهای لازم را در این زمینه داده است؛ گفتنی است، در ژاپن اکنون کنفرانسی در حال برگزاری است بنام کاهش خطر پذیری بلایا که لازم است از تجربه ژاپن و دیگر کشورها در این زمینه استفاده کنیم.

امیری تصریح کرد: در حوزه‌ی منابع اسلامی اجرای ماده‌ی ۵۱ قانون خدمات ایثارگران در دستور کار است، همچنین حضور کارت هوشمند ملی که دو سال است آغاز شده، اکنون نیز ادامه دارد و آرشیو الکترونیک اسناد نیز در حال تکمیل شدن است.

وی افزود: در حوزه‌ی ساماندهی سواحل شمال برنامه‌ریزی‌های خوبی را میر باقر معاون اجتماعی وزارت کشور انجام داده‌اند و این ساماندهی با توجه به ارزش‌های اسلامی برنامه‌ریزی شده است، همچنین آمارهایی در زمینه کاهش غرق‌شدگان در سواحل شمالی کشور وجود دارد.

سخنگوی وزارت کشور گفت:‌ در حوزه‌ی معاونت سیاسی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، مرتب جلساتی تشکیل شده است و براساس آماری که داده شده این کمیسیون در دولت یازدهم مجوز تأسیس ۱۰ حزب سیاسی را داده است، همچنین صدور پروانه برای ۱۲ حزب نیز داده شده که مجمع عمومی احزاب آن را بررسی و تأیید کرده است.

امیری اضافه کرد: اجازه‌ی تشکیل تأسیس ۳۵ مورد تشکل صنفی داده شده است و ۴۵ مورد پروانه برای تشکل‌ صنفی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه‌ی سیاسی معاونت مربوطه از زمانی که به این سمت منصوب شدند، هر هفته در یک استان حضور یافته و با تشکیل جلساتی سیاست‌های کلی دولت را به فرمانداران ابلاغ می‌کند، گفت: نکته‌ی حائز اهمیت در این زمینه این است که موضوع بی‌طرفی در مورد انتخابات مورد تأیید وزارت کشور است، هر کسی که به عنوان کاندیدا مطرح شد برای ما محترم بوده و ما باید برای تمام کاندیداها شرایطی یکسان فراهم آوریم.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری