کد خبر: 14968

بیش از ۱۶۰ هزار نفر با امضای طوماری در پایگاه اینترنتی کاخ سفید، ۴۷ سناتور جمهوری خواه را که به مقامات ایران درباره مذاکرات هسته ای نامه نوشته اند ، به خیانت متهم کردند و پیگرد قضایی آنها را خواستار شدند.

به گزارش قم خبر ، خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه خبر داد، نمایندگان آمریکا با نامه سرگشاده به مقامات ایران که روز دوشنبه منتشر شد، طوفانی سیاسی در آمریکا به راه انداخته اند که هدف از آن هشدار به ایران بود که هرگونه توافق بین المللی درباره برنامه هسته ای ایران امکان دارد توسط رئیس جمهور آینده آمریکا به ویژه در صورتی که کنگره به آن مجوز نداده باشد، لغو شود.

سیاست کاخ سفید این است که هنگامی که امضا کنندگان طومارهایی که در پایگاه اینترنتی آن ایجاد می شود ، به ۱۰۰ هزار نفر برسد، به آنها پاسخ بدهد. این طومار به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا فرصتی اضافی ارائه می کند تا نامه سناتورهای جمهوری خواه را که وی پیش تر آن را نامناسب خوانده بود، محکوم کند.

بر اساس این طومار، ۴۷ سناتور جمهوری خواه از جمله سه نامزد بالقوه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ، با نقض قانون لوگان، مرتکب خیانت شده اند. قانون لوگان که تاریخ آن به سال ۱۷۹۹ باز می گردد ، شهروندان بدون صلاحیت (قانونی) را برای مذاکره با دولت های خارجی منع می کند.

از سال ۱۸۰۳ تاکنون هیچ کس در آمریکا به نقض قانون لوگان متهم نشده است .

با وجود این، طومار ماهیت جنجالی نامه سناتورهای جمهوری خواه را آشکار می کند و حتی برخی از نمایندگان جمهوری خواه نیز از آن ابراز تاسف کرده اند.

جف فلیک، یکی از هفت سناتور جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا که این نامه را امضا نکرده است، در سخنانی در رادیو ان پی آر آمریکا گفت مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران در حالت عادی نیز به اندازه کافی دشوار است، من فکر نمی کنم که پیچیده تر کردن مسائل کار مناسبی باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری