وزیر امور خارجه اسبق آمریکا با اشاره به نامه ۴۷ سناتور جمهوری‌خواه به ایران تاکید کرد که این نامه موضع مذاکره کنندگان آمریکایی در گفت‌گوها با ایران را تضعیف می‌کند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، در ادامه واکنش‌ها به نامه ۴۷ سناتور جمهوریخواه درباره مذاکرات هسته‌ای ایران، مادلین آلبرایت وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با «یو‌اس‌آی تودی» نامه سناتورهای جمهوری‌خواه به ایران را بی‌سابقه و کاملاً شوکه کننده توصیف کرد.

خانم آلبرایت با اشاره به اینکه این نامه موضع مذاکره کنندگان آمریکایی در گفت‌گوها با ایران را تضعیف می‌کند، تصریح کرد که نامه ۴۷ جمهوری‌خواه به ایران توافق احتمالی با این کشور در زمینه هسته‌ای را به خطر می‌اندازد.

۴۷ سناتور جمهوری‌‌خواه کنگره آمریکا روز دوشنبه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مقامات جمهوری اسلامی ایران مدعی شدند که هرگونه توافق اتمی آمریکا با ایران که به تصویب کنگره آمریکا نرسد، تنها تا پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما معتبر خواهد بود.

انتشار این نامه با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شد. «جاش ارنست»، سخنگوی کاخ سفید ساعاتی پس از انتشار این نامه، آن را ادامه رویکرد حزبی جمهوری‌خواهان برای تخریب مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ توصیف کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری