کد خبر: 14929

یک هفته به انتخابات پارلمانی رژیم‌صهیونیستی باقی مانده و نتایج نظرسنجی‌ها بنیامین نتانیاهو را وادار کرده تا اذعان کند که احتمال دارد نخست‌وزیری را از دست بدهد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی، عصر سه‌شنبه در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی این رژیم، اذعان کرد که ممکن است در انتخابات شکست بخورد.


رئیس حزب لیکود به فاصله یک هفته مانده به انتخابات، در فیسبوک نوشت: «یک هفته دیگر می‌فهمیم که تلاش‌ها برای ساقط کردن لیکود موفق شده یا نه. می‌خواهم امشب به شما بگویم که نباید گذاشت این تلاش موفق شود: باید اطمینان یابیم که لیکود دولت بعدی را تشکیل می‌دهد.»

در ادامه این مطلب آمده است: «پیروزی لیکود به هیچ وجه قطعی نیست. باید برای کسانی که می‌خواهند به احزاب دیگر اردوگاه ملی‌گرایی رأی دهند، توضیح داد که واقعا این احتمال وجود دارد که اگر شکاف میان لیکود و حزب کارگر بیشتر شود، ممکن است هفته بعد از خواب بیدار شویم و ببینیم که زیپی (لیونی) و بوجی (اسحاق هرتزوگ) نخست‌وزیر اسرائیل هستند.»

در حالی که چیزی تا برگزاری انتخابات باقی نمانده، وضعیت بد اقتصادی در فلسطین اشغالی و تمرکز بیش از حد نتانیاهو بر موضوعاتی چون پرونده هسته‌ای ایران، موجب نارضایتی گسترده از وی شده است. روز شنبه تجمعی ده‌ها هزار نفری در تل‌آویو شکل گرفت. در آن تجمع، «معیر داگان» رئیس سابق موساد، نتانیاهو را مسئول شکل‌گیری «بزرگترین بحران تاریخ اسرائیل» دانست.

به نوشته پایگاه صهیونیستی «عاروتص شوع»، کانال ۲ تلویزیون رژیم‌صهیونیستی روز سه‌شنبه نتایج نظرسنجی‌ای را منتشر کرد که نشان می‌دهد احتمالا حزب کارگر در انتخابات پیش رو، ۲۵ کرسی را به دست می‌آورد و لیکود ۲۱ کرسی خواهد داشت. این ارقام در نظرسنجی قبلی، ۲۴ در برابر ۲۱ بود.

پارلمان اسرائیل ۱۲۰ کرسی دارد. تعدد احزاب که به واسطه اختلافات گسترده داخلی میان سیاسیون این رژیم شکل گرفته، موجب شده تا هیچ حزبی نتواند به اکثریت دست یافته و کابینه‌ای یکدست تشکیل دهد. احزاب تلاش می‌کنند با کسب بیشترین کرسی، نامزد نخست‌وزیری شده و با همکاری ۳ تا ۵ حزب دیگر، کابینه‌ای ائتلافی تشکیل دهند؛ ائتلاف‌هایی که عموما تا پایان یک دوره چهار ساله دوام نیاورده و عمدتا فرومی‌پاشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری