کد خبر: 14924

وزیر دارایی آلمان تأکید کرد که بدون اجرای کامل شرایط اصلاحی فعلی هیچ اتفاقی نیفتاده و آتن هیچ کمک مالی را دریافت نخواهد کرد.

به‌گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، روزنامه اتریشی "دی پرسه" نوشت: "وولفگانگ شایبله" وزیر دارایی آلمان قبل از اعطای کمک‌های مالی به یونان روی اجرای کامل برنامه‌های نجات فعلی از طرف این کشور تأکید کرده و گفت: قبل از اینکه (این اصلاحات) انجام شود هیچ اتفاقی نمی افتد.

"شایبله" که پس از دیدار وزرای دارایی اتحادیه اروپا در بروکسل سخن می گفت، اظهار داشت: یونان باید با سه انستیتوی کمیسیون اتحادیه اروپا، صندوق بین‌المللی پول و بانک مرکزی اروپا در این باره گفت‌وگو کند تا شرایط لازم برآورده شود.

وی افزود: گروه یورو بر این عقیده است که تیم کارشناسی تروئیکای اروپایی همچنین باید در آتن هم کار کند.

شایبله درباره این پیشنهاد وزیر دارایی آلمان که نمایندگان تروئیکای اروپایی تنها به صورت جداگانه در آتن مذاکرات فنی را در پیش گیرند گفت: ایده های وزیر دارایی یونان باید اصلاح شود. این انستیتوها (بانک مرکزی اروپا، کمیسیون اروپایی و صندوق بین المللی پول) باید بازرسی های خود را به صورت مشترک انجام دهند.

رئیس گروه یورو نیز بعد از دیدار وزرای دارایی منطقه یورو اعلام کرد که کارشناسان کمیسیون اروپایی، صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا باید روز چهارشنبه با نمایندگانی از یونان در بروکسل دیدار کنند.

پس از اختلافات زیاد یونان با وام دهندگان بین المللی باید دولت جدید یونان شرایط مالی خود را افشا کند؛ گروه یورو توافق کردند که گفت‌وگوهای کارشناسی بین دولت آتن و وام دهندگان بین المللی روز چهارشنبه در بروکسل آغاز شود. تروئیکای اروپایی به خصوص می خواهد تیم های فنی خود را به آتن اعزام کند.

وام دهندگان بین المللی بعد از تغییر قدرت در آتن در پایان ژانویه دیگر یک نمای کلی درباره شرایط مالی متشنج این کشور ندارند.

وزیر دارایی یونان اطمینان داد که یک همکاری گسترده را با این تروئیکا در پیش گیرد و ادامه داد: ما تلاش می کنیم همه اقدامات ضروری را انجام دهیم تا برای این انستیتوها اطلاعاتی را که به آن نیاز دارند، در دسترس قرار دهیم. ما دسترسی کامل آنها به ادارات و سازمان های یونانی که نیاز دارند با آنان گفت‌وگو کنند را فراهم می کنیم.

رئیس گروه یورو با تأکید بر اینکه ما دیگر زمانی برای از دست دادن نداریم، گفت: دو هفته گذشته تنها در این باره صحبت شده است که چه کسی باید با چه کسی و در کجا دیدار کند؛ این یک هدر دادن کامل زمان است. پرداخت زودتر کمک‌های مالی به آتن نمی تواند وجود داشته باشد وقتی که اصلاحات از طرف یونان اجرایی نشود.

وزیر دارایی یونان در بیستم فوریه با همتایان خود در منطقه یورو توافق کرد که تا پایان ماه آوریل جزئیاتی را مبنی بر اینکه این کشور چگونه دوباره با بازار سرمایه منطبق شود ارائه دهد. بر این اساس آتن باید ۷.۲ میلیارد یورو از برنامه های نجات فعلی منطقه یورو و صندوق بین المللی پول را دریافت می کرد.

به گفته رئیس گروه یورو و وزیر دارایی آلمان از تاریخ این توافق تا کنون اقدامات زیادی انجام نشده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری