کد خبر: 14889

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها با رد این موضوع که کار نظارت و اجرای نمایشگاه اکسپو میلان به داماد نعمت‌زاده داده شده، گفت: وی به عنوان یک کارشناس معماری و کارمند دولت در تیم طراحی فعالیت می‌کند، اما هیچ سمت،حق امضا یا هر چیزی دیگری را که نسبت داده شده را ندارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، اسفندیار اسفهبدی صبح امروز در نشست خبری در محل نمایشگاه بین ‌المللی تهران، توضیحاتی را در مورد نمایشگاه اکسپو میلان ارائه کرد.

وی گفت: غرفه ایران که طراحی آن از بین ۱۱ طرح به فردی به نام دکتر صفرمنش داده شده در مساحتی به متراژ ۲ هزار مترمربع اجرا خواهد شد که برای نخستین بار در کنار غرفه‌های آلمان، شیلی و سوئیس خواهد بود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که گفته می‌شود، نظارت یا طراحی این نمایشگاه به فردی به نام محبعلی داده شده، این گونه پاسخ داد که آقای محبعلی به عنوان کارشناس معماری در تیم طراحی فعالیت می‌کند و هیچ رابطه مالی بین ایشان و شرکت سهامی نمایشگاه‌ها وجود ندارد.

اسفهبدی تصریح کرد: نمی‌خواهم بگویم انتشار این گونه مطالب دشمنی است، بلکه شائبه‌ای است که برخی مطرح می‌کنند و نباید این را فراموش کرد که دستگاه‌های نظارتی بیکار ننشسته‌اند که ما هر کاری دلمان می‌خواهد انجام دهیم و از آنجا که نمایشگاه محل مهمی محسوب می‌شود، بازرسان به طور دائم مستقر هستند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها گفت: من در جریان ریز اطلاعات هستم. مسئول کل اکسپو من هستم، نماینده دولت من هستم و کمیسرژنرال دولت هم من هستم.

وی ادامه داد: آقای محبعلی نه حق امضا، نه انتصاب و نه دستور دادن دارند و حتی عضو هیچ یک از کمیسیون‌های ما هم نیستند.

اسفهبدی در پاسخ به اینکه برخی گفته‌اند، از حساب شرکت سهامی نمایشگاه‌ها و بانک ملاصدرا ۵۰ هزار یورو پول به حساب این فرد و فرد دیگری در ایتالیا واریز شده است، گفت: ما یک بار برای نمایشگاه اکسپو برای ایتالیایی‌ها پول فرستادیم که ماه‌ها طول کشید که به دستشان برسد، در همین راستا قانونی حسابی باز کردیم تا پول به عنوان تنخواه راحت‌تر به دست افراد برسد که تاکنون یک ریال هم از این حساب برداشت نشده است و اینکه برخی فکر می‌کنند، پولی در این میان به جیب کسی ریخته شده، کاملا اشتباه است.

وی در خلال سخنان خود به این نکته هم اشاره کرد که در نمایشگاه اکسپو هر یک روز به نام روز ملی یکی از ۱۶۵ کشوری که شرکت می‌کنند، در نظر گرفته می‌شود که روز ملی ایران همزمان با روز پزشک در شهریور ماه برگزار خواهد شد که همه کشورها از این غرفه بازدید می‌کنند.

به گزارش فارس، نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ به میزبانی میلان ایتالیا با حضور ۱۶۵ کشور برگزار می‌شود که از ۱۱ اردیبهشت ماه مصادف با اول می آغاز و تا ۱۱ آبان ماه به مدت ۶ ماه ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری