کد خبر: 14887

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به دیدار فعالان، مدیران و مسئولان بخش‌های مختلف محیط زیست کشور با مقام معظم رهبری گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود برای حفظ محیط زیست را تقویت کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معصومه ابتکار در خصوص بیانات رهبر انقلاب اظهار داشت: این دیدار فرصت استثنایی برای هم راستایی بین قوای سه‌گانه در امور اجرایی، قضایی و قانونگذاری بود که همه باید دنبال کنند. ایشان در این دیدار مباحث راهبردی و کلیدی را با نگاهی فراگیر و جامع مطرح کردند.


مسئولیت قوای سه‌گانه در موضوع محیط زیست

به گفته وی حفظ محیط زیست محدود به سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها نیست، بلکه بسیاری از دستگاه‌ها و شاید بتوان گفت همه دستگاه‌ها و قوای کشور در موضوع محیط زیست مسئولیت دارند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست یکی از مهمترین مسائل موجود در این بخش را هماهنگی فرابخشی عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری به خوبی به این موضوع اشاره کردند و تاکید کردند که همه دستگاه‌ها باید هم راستا شوند و در مسیر یک هدف مشترک که همان توسعه پایدار است حرکت کنند.

لزوم هم راستایی دستگاه‌های اجرایی در حفاظت از محیط زیست

ابتکار افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار تصریح کردند محیط زیست برای نسل‌های آینده حفظ شود .

تجاوز به جنگلها و محیط زیست جرم است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار تاکید کردند که تجاوز به منابع طبیعی، جنگل‌ها و محیط زیست جرم است و به هیچ عنوان نباید اتفاق بیفتد و با متجاوزان به اراضی ملی و گروه‌های فشار که منافع خاصی دارند و دنبال منافع شخصی هستند؛ قاطعانه باید برخورد شود.

بیانات مقام معظم رهبری یک فرصت استثنایی

به گفته ابتکار، این دیدار و بیانات ارزنده رهبر معظم انقلاب، فرصت استثنایی برای هم راستایی بین قوای سه‌گانه در امور اجرایی، قضایی و قانونگذاری بود که همه باید دنبال کنند. این هم‌گرایی و هم‌راستایی بسیار مهم و ضروری است و قطعاً دستگاه‌ها باید در این باره برنامه‌هاشان را برای حفظ محیط زیست تقویت کنند.

وی افزود: اهمیت محیط زیست در شرایطی که اکنون در آن قرار داریم و خشکسالی‌های پی در پی و فشار‌های مضاعف فعالیت‌های صنعتی، شهری و تجاری بر محیط زیست شاهد هستیم که نشان دهنده شرایط حاد و بحرانی محیط زیست کشور و لزوم جبران آسیب‌هاست.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه این دیدار انگیزه‌های فعالان محیط زیست را چند برابر کرد، ادامه داد: از این بابت خوشحالیم و آن را باعث دلگرمی همه دوستداران طبیعت و محیط زیست کشور می‌دانیم.

حفظ محیط زیست بدون مشارکت و احساس مسئولیت مردم به نتیجه نمی‌رسد

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر نقش مردم در حفظ محیط زیست گفت: حفظ محیط زیست بدون مشارکت و احساس مسئولیت مردم به نتیجه نمی‌رسد و رسانه‌ها علی‌الخصوص رسانه ملی در این فرهنگسازی نقش به سزایی دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری