کد خبر: 14881

عضو فراکسیون رسانه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکر وکلای مردم در خانه ملت به وزیر ارشاد درباره عدم حمایت از خبرنگاران، گفت: معاون مطبوعاتی ارشاد به جای انجام امور روزمره برای ساماندهی رسانه‌ها با تراز اسلامی تلاش کند.

به گزارش قم خبر ، عباس مقتدایی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: یکی از مشکلات جامعه امروزی ما این است که نتوانسته‌ایم الگوی رسانه‌ اسلامی را پیاده کنیم.

عضو فراکسیون فرهنگ و رسانه مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: متاسفانه هم‌اکنون بسیاری از افرادی که در عرصه فعالیت‌های رسانه‌ای مشغولند کسانی هستند که اسیر رویکردهای غیراسلامی شده‌اند.

وی ادامه داد: در کنار این امر بسیاری از فعالان عرصه رسانه‌ای هستند که سالهاست تلاش می‌کنند الگوی رسانه اسلامی را محقق کنند.

وی با بیان اینکه جامعه ما از اساس جامعه مبتنی بر الگوهای اسلامی است، ابراز داشت به ویژه در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی رویکردهای اسلامی محقق شده است و باید رسانه کشور نیز در همین راستا الگوهای خود را با ترازهای اسلامی هماهنگ کند.

مقتدایی تاکید کرد: باید در عرصه رسانه به خصوص از سوی وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی ارشاد شاهد انجام اقدامات جدی در این حوزه باشیم.

عضو فراکسیون فرهنگ و رسانه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم انجام اقدامات جدی در عرصه رسانه، گفت: وزیر ارشاد و متولیان امور رسانه اولین مخاطبان این امر هستند.

مقتدایی یادآور شد: در این باره و در راستای حمایت از خبرنگاران مجلس شورای اسلامی چندین مرتبه تذکر کتبی و شفاهی به وزیر ارشاد داده است.

وی بیان داشت: اولین حمایت ایجاد فضای اسلامی مناسب برای فعالان عرصه رسانه به منظور انجام فعالیت است.

عضو فراکسیون رسانه مجلس شورای اسلامی بیان داشت که کم‌کاری وزیر ارشاد در خصوص رسانه‌ها و همچنین معاونت مطبوعاتی در فهم عمیق از رسانه‌هایی که در تقویت نظام و معیارهایی اسلامی تلاش می‌کنند، کاملا مشهود است.

وی خاطرنشان کرد: از معاونت مطبوعاتی ارشاد توقع داریم که به جای کارهای روزمره تلاش‌های جدی و عمیق برای ساماندهی وضعیت رسانه‌ با تراز اسلامی انجام دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری