کد خبر: 14879

قاضی پرونده مرگ مشکوک «آلبرتو نیسمن» دادستان ویژه پرونده آمیا در آرژانتین با دستور تجسس منزل مسکونی همکار سابق و صاحب اسلحه‌ای که وی با آن خودکشی کرده بود اعلام کرد که تحقیقات پیرامون این پرونده همچنان ادامه دارد.

به گزارش قم قم خبر، فارس به نقل از «ته‌لام» خبر داد، قاضی «فابیانا پالماگینی» به منظور یافتن شواهد بیشتر و آشکار شدن معمای مرگ «آلبرتو نیسمن» دادستان ویژه پرونده انفجار مرکز یهودیان (آمیا) در «بوینوس آیرس» روز گذشته اعلام کرد که دستور تجسس منزل مسکونی «دیگو لاگومارسینو» صاحب اسحله قتل «نیسمن» را داده است.


بررسی محل زندگی «لاگومارسینو» که دارای لیسانس کامپیوتر است با هدف یافتن اطلاعات کامپیوتری و یا هر مورد دیگری که در ارتباط با شخص «نیسمن» می‌باشد انجام گرفته است.

این عملیات جست‌وجو در محل سکونت «لاگومارسینو» واقع در ناحیه «مارتینز» به وسیله پلیس پایتخت انجام شده است.

براساس گزارشات موجود این اقدام به درخواست قاضی «آندرا آررویو سالگادو» همسر سابق «نیسمن» و شاکی این پرونده انجام شده است.

به گفته پلیس آرژانتین مأموران دولتی در خانه «لاگومارسینو» به دنبال کامپیتور و لب‌تاپ وی و تمامی دیسک‌ها و درایوها و مواردی که به نام «نیسمن» و یا مربوط به وی بوده است، بوده‌اند.

این اقدام مدتی پیش توسط قاضی مربوطه و پس از درخواست «سالگادو» صادر شده بود، زمانی که کار بر روی اطلاعات الکترونیکی «نیسمن» توسط متخصصان کامپیوتری‌اش به دلیل حفظ حریم شخصی وی به حالت تعلیق درآمده بود.

«لاگومارسینو» یکی از متخصصان کامپیوتری «نیسمن» که با حقوقی بالغ بر ۴۱ هزار پزو برای او کار می‌کرده است در این رابطه بیان کرد که پیش از کشته شدن دادستان آرژانتینی پرونده آمیا به درخواست وی اسلحه‌ای برای او فراهم کرده که به وسیله آن به قتل رسیده است.

در حال حاضر همکار سابق «نیسمن» به جرم اعطای این اسلحه به وی دقیقا یک روز قبل از پیدا شدن جسد بی‌جان دادستان پرونده آمیا در محل سکونتش متهم می‌باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری