کد خبر: 14877

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ایران با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای در مسیر صحیحی در جریان است، گفت: امیدواریم طرف مقابل با درک بهتر واقعیات و اتخاذ تصمیمات سخت و ضروری، زمینه حصول توافق نهایی را فراهم آورد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «پتر استنلوند» معاون وزارت امور خارجه فنلاند که به دعوت مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه و به منظور انجام رایزنی‌های سیاسی به کشورمان سفر کرده است با وی ملاقات کرد در این ملاقات تخت روانچی با استقبال از ارتقاء سطح رایزنی‌های سیاسی ایران و فنلاند، از آغاز فصل جدید در روابط دو کشور ابراز خرسندی کرد.


وی خاطرنشان کرد: بین ایران و فنلاند ظرفیت‌های زیادی برای همکاری وجود دارد و مناسب است این ظرفیت‌ها در جهت تحقق همکاری‌ها به ویژه در زمینه‌های محیط زیست، کشاورزی، بهداشت و درمان، فناوری‌های نوین، انرژی‌های تجدیدپذیر، گردشگری و مناسبات فرهنگی مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

در ادامه معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان بـا اشاره بـه پیشرفت مذاکرات هسته‌ای در چارچوب ۱+۵ و تبیین آخرین تحولات در این خصوص، اعلام کرد: مذاکرات هسته‌ای در مسیر صحیحی در جریان است و امیدواریم طرف مقابل با درک بهتر واقعیات و اتخاذ تصمیمات سخت و ضروری، زمینه حصول توافق نهایی را فراهم آورد.

وی در خصوص مسائل منطقه‌ای اظهار داشت: تروریسم و افراطی‌گری تهدیدی جدی برای همه است و مباره با آن مستلزم تلاش مشترک و مشارکت همه کشورهاست.

پتر استنلوند معاون وزارت امور خارجه فنلاند نیز در این دیدار با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشور متبوعش به ایران و شروع فصل جدید در روابط ایران و فنلاند، اظهار داشت: فرصت مغتنمی برای حل مسئله هسته‌ای به وجود آمده و فنلاند بسیار امیدوار است که مذاکرات هسته‌ای به نتیجه خوب برسد.

وی تمایل طرف فنلاندی را برای تبادل هیأت‌های پارلمانی و نیز افزایش همکاری‌های فرهنگی اعلام کرد.

معاون وزارت امور خارجه فنلاند با تأکید بر حل و فصل سیاسی بحران‌های منطقه‌ای، نسبت به تداوم رایزنی‌ها با کشورمان ابراز علاقه کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری