کد خبر: 14863

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که روسیه به این خاطر کریمه را در اختیار خود گرفت که مجبور بود از ساکنان روس تبار این منطقه پس از به قدرت رسیدن ملی گراها در اوکراین، حمایت کند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، خبرگزاری فرانسه نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تصریح کرد: به قدرت رسیدن ملی گراها در اوکراین ما را مجبور کرد تا برای حفاظت از جمعیت روس تبار کریمه، این منطقه را در اختیار بگیریم.

پوتین در ادامه الحاق کریمه به خاک روسیه را یک ماموریت نجات ارزیابی کرد و گفت: ما مجبور شدیم تا کار بازگرداندن کریمه به روسیه را آغاز کنیم چرا که روسیه نمی توانست این سرزمین را رها کند و زندگی ساکنان آن را به دست سرنوشت بسپارد و اجازه دهد که ساکنان کریمه توسط ملی گراهای اوکراینی، نابود شوند.

مدت کوتاهی پس از سرنگونی دولت ویکتور یانوکویچ رئیس جمهور سابق اوکراین، سربازان روسی به سوی کریمه حرکت کردند.برگزاری همه پرسی در کریمه نیز نشان داد که اکثر مردم منطقه از الحاق این شبه جزیره به خاک روسیه حمایت می کنند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه اظهار داشت: هدف نهایی تصرف کریمه یا نوعی الحاق این منطقه به خاک روسیه نبوده است. هدف نهایی دادن این فرصت به مردم بوده تا نظر خود را در این خصوص اعلام کنند که چگونه می خواهند زندگی خود را ادامه دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری