کد خبر: 14857

یک استاد آمریکایی علوم سیاسی دانشگاه در واشنگتن در جدیدترین کتاب خود نوشت که رئیس جمهوری این کشور از وضعیت فعلی نجات پیدا نمی‌کند.

به گزارش قم خبر ، تسنیم به نقل از ال موندو، «پیتر کوزنیک» استاد علوم سیاسی دانشگاه واشنگتن و رئیس موسسه مطالعات هسته‌ای در جدیدترین کتاب خود به نام «تاریخ خاموش آمریکا» می‌نویسد که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری این کشور از وضعیت فعلی نجات پیدا نمی‌کند.

کوزنیک در کتاب خود با بررسی رؤسای جمهور پیشین آمریکا، با اشاره به این که «جورج بوش» بدترین رئیس جمهوری است که آمریکا به خود دیده، تاکید می‌کند که اوباما نه هیچ گاه فکر می‌کرد که در وضعیت فعلی گرفتار می‌شود و نه هیچگاه می‌توانست در مقابل مشکلات متعددی که به وجود آمده است مقاومت کند.

وی در کتاب خود تاکید می‌کند که نتایج سیاست اشتباه چندین دوره ریاست جمهوری سابق و فعلی در آمریکا حتی از آنچه گمان می رود وخیم تر است، زیرا «هیلاری کلینتون» وزیر سابق امور خارجه این کشور بیش از حد سرسخت است و در حزب جمهوری خواه که در حال حاضر اکثریت اعضا در سنا و کنگره آمریکا را در اختیار دارند شخصی شایسته ادامه دادن تئوری دموکراسی جهانی وجود ندارد.

کوزنیک همچنین با اشاره به جنگ ویتنام، واقعه یازدهم سپتامبر، جنگ جهانی دوم تایید می‌کند که عملکرد دولت‌های سابق و فعلی آمریکا در واقع نوعی خیانت به وعده‌های داده شده به عنوان دموکراسی در این کشور است.

در کتاب تاریخ خاموش آمریکا بیان می‌شود که در دوران سیاسی این کشور اشتباهات بی‌شمار و فرصت‌های از دست رفته بسیاری وجود دارند که دولت آمریکا نمی‌بایست مرتکب این اشتباهات می‌شد و به این ترتیب فرصت‌ها را از دست می‌داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری